وزیر راه مطرح كرد؛

آزادراه غدیر، نمایش توان بالای متخصصان ایرانی

آزادراه غدیر، نمایش توان بالای متخصصان ایرانی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: آزادراه غدیر (آبیک-چرمشهر) توان بالای فنی و مهندسی متخصصان ایرانی را به نمایش گذاشت.به گزارش فراز برج به نقل از صدا و سیما، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از آزادراه غدیر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آزادراه غدیر (کنارگذر جنوبی تهران از آبیک-چرمشهر)، توان بالای متخصصان ایرانی را به نمایش گذاشت و نخستین طرح مقیاس ملی است که از ایده تا عمل و بهره برداری آن در یک دولت و ظرف پنج سال اجرا شده است.
اسلامی اضافه کرد: بزودی با حضور رئیس جمهوری شاهد افتتاح این طرح خواهیم بود.
وی اظهار داشت: این آزادراه یکی از طرح های متفاوت کشور است که در یک زمانبندی فشرده با سرمایه گذاری بیشتر از هفت هزار میلیارد تومان در عرض پنج سال گذشته به سرانجام رسیده است.
اسلامی اضافه کرد: در اجرای این طرح یک راندمان ۱۲۰ درصدی داشتیم که فوق العاده بی نظیر است؛ در صورتی که طرح های مشابه راندمان سه تا پنج درصد یا حداکثر ۹ درصد را تجربه کرده بودیم.
وی اضافه کرد: این مورد نشان دهنده توان مدیریتی و مهندسی کشور، ضریب هماهنگی بین دستگاه ها و تعامل آنها و اعتماد بخش خصوصی به دولت می باشد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بهترین پیمانکاران کشور در این طرح کار کرده اند تا به محض بهره برداری، مردم بتوانند حداکثر استفاده را از آن داشته باشند و ما از بار سنگین و خسته کننده ترافیک آزادراه تهران- کرج و البرز و قزوین فاصله بگیریم و مردم از این مسیر جدید استفاده کنند.
اسلامی با اشاره به اینکه این آزادراه بخشی از مسیر جاده ابریشم است، اضافه کرد: این طرح در روان سازی ترافیک آزادراهی کشور که از تاجر در غرب کشور آغاز می شود و به مشهد مقدس و مرزهای افغانستان و ترکمنستان می رسد، تاثیر زیادی دارد.
وی اظهار داشت: آزادراه غدیر از پروژه های پر افتخار کشور است که با سرمایه گذاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، توسط شرکتهای داخلی و با تجربه ساخته شده است.
وی طول این مسیر آزادراهی را ۱۵۸ کیلومتر از آبیک در استان قزوین تا چرمشهر در استان تهران و آزادراه قم-گرمسار عنوان نمود و اضافه کرد: این آزادراه باعث کاهش یک و نیم ساعتی مسیر می شود، همینطور کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین و اتصال به ۵ آزادراه دیگر از دیگر مزایای تکمیل این آزادراه است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده های زیست محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه است.
وی تصریح کرد: مراسم افتتاح این پروژه روز ۱۳ رجب مقارن با میلاد امیرالمومنین است؛ قیمت عوارضی برای تردد خودرو های سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
به گزارش فراز برج به نقل از مهر، آزادراه ۱۵۸ کیلومتری غدیر از آبیک در آزادراه قزوین-کرج شروع شده و با عبور از استان های قزوین، البرز، مرکزی و تهران به چرمشهر ورامین (استان تهران) واقع در بخش از آزادراه قم- گرمسار متصل شده و تمام می شود.

1399/11/30
18:13:01
0.0 از 5
1172
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان