وزیر راه و شهرسازی:

ورود مسافران غیر ایرانی از عراق به مدت دو هفته تعلیق شد

ورود مسافران غیر ایرانی از عراق به مدت دو هفته تعلیق شد به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی از اعمال محدودیت بر شرایط پروازهای عراق اطلاع داد و تاکید کرد که دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان به قوت خود باقی هستند.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی با یادآوری اینکه بر مبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح شده است که هر شخصی که می خواهد از کشور خارجی وارد خاک ایران شود حتما باید تست PCR منفی از مراکز معتبر به همراه داشته باشد، تاکید کرد: این تصمیم اجبار آور است و الان هم در حال اجرا می باشد.
وی اظهار داشت: هم اکنون ورود مسافر از ۳۲ کشور همچون انگلیس به ایران، چه به صورت مستقیم و چه به صورتی ارتباطی، ممنوع می باشد و تمامی پروازها به این کشورها لغو شده اند.
اسلامی اظهار نمود: با عنایت به شرایط جدید، در ستاد ملی مصوب شد ورود اتباع غیر ایرانی از عراق به کشور به مدت دو هفته تعلیق شده و ورود ایرانی های بالای ۸ سال صرفا با انجام تست مجدد PCR در فرودگاه صورت خواهد گرفت. بر این اساس شرکتهای هواپیمایی تنها مجاز به بازگرداندن اتباع خود به کشورشان هستند.
وزیر راه و شهرسازی ضمن انتقاد از برخی شنیده ها در خصوص صدور بخشنامه جدید در حوزه حمل و نقل هوایی، تاکید کرد: هیچ شخصی حق صدور بخشنامه، اظهار نظر و دستور صادر کردن برای حمل و نقل عمومی خارج از مصوبات ستاد ملی کرونا و قرارگاه عملیاتی را ندارد.
وی ضمن اشاره به انتقادهایی که از جانب مسافران نسبت به صف طولانی تست گیری کرونا در سالن های فرودگاه ابراز می شود، اظهار داشت: لزوم دارد تا هر چه زودتر، بخصوص در روزهای نوروز نیروهای بهداشت و ظرفیت تست گیری کرونا در مبادی ورودی پایانه ها همچون زمینی و هوایی افزایش پیدا کند.
دستورالعمل کرونایی مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی هوایی و دریایی
گفتنی است که مطابق دستورالعمل مراقبت مسافران ورودی به کشور از مرزهای رسمی هوایی و دریایی که با همکاری وزارت بهداشت، وزارت راه و شهرسازی و وزارت امور خارجه تدوین شده، مسافران قبل از برنامه ریزی برای انجام سفر به ایران، باید شرایط زیر را مد نظر قرار دهند:
گام نخست- الزامات پذیرش مسافران در فرودگاه ها / بنادر در مبدأ کشورهای خارجی
۱- عرضه جواب آزمایش پی سی آر منفی توسط مسافران بالای ۸ سال، صادر شده از آزمایشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت کشور مبدأ با اعتبار ۹۶ ساعته، هنگام پذیرش و قبل از سوار شدن به هواپیما / شناور
۲- تکمیل فرم تعهد و اظهارنامه سلامت و درج اطلاعات لازم، بخصوص محل اسکان در ایران
گام دوم- الزامات پذیرش مسافران در بدو ورود به فرودگاه ها / بنادر مسافری جمهوری اسلامی ایران
۱- انجام غربالگری های اولیه بر روی کلیه مسافران توسط نمایندگان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی
۲- ضرورت عرضه جواب آزمایش پی سی آر منفی صادر شده در مبدأ، توسط کلیه مسافران بالای ۸ سال
۳- ضرورت آزمایش پی سی آر مجدد در محل فرودگاه / بندر برای مسافران بالای ۸ سال، از مبدأ اولیه «کشورهای پرخطر» یا عبوری از این کشورها با اقامت بیشتر از ۴ ساعت
۴- ضرورت آزمایش پی سی آر مجدد برای مسافرانی که به تشخیص پزشکان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی دارای علایم مشکوک باشند
گام سوم- اعزام به قرنطینه
۱- اعزام کلیه مسافران ورودی ایرانی و خارجی بدون علایم ابتلاء به جمهوری اسلامی ایران از کشورهای پر خطر و سایر کشورها، به قرنطینه ۱۴ روزه در محل اسکان شخصی، تحت مراقبت های مدنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
۲- اعزام مسافران مشکوک به ابتلاء، به قرنطینه در بیمارستان یا هتل، به تشخیص نمایندگان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی
لازم به ذکر است، مسافرانی که واکسن کووید ۱۹ را دریافت کرده اند هم مشمول این شرایط هستند.
همچنین مسافران مستقیم و غیرمستقیم از مبدأ کشورهایی که در این دستورالعمل، در فهرست «کشورهای با شرایط ویژه» قرار دارند و ظرف مدت دو هفته پیش از موعد سفر، بیشتر از ۴ ساعت در آنها اقامت داشته اند، امکان سفر به ایران را ندارند.
شایان ذکر است، فهرست کشورهای با شرایط ویژه و کشورهای پرخطر در وبسایت سازمان هواپیمایی کشوری در دسترس می باشد و به تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تغییر کرده و به روز خواهد شد.

1399/12/27
19:28:13
0.0 / 5
445
تگهای خبر: آموزش , بندر , پرواز , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان