وام مسكن روستایی افزایش می یابد

وام مسكن روستایی افزایش می یابد به گزارش فراز برج باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن اظهار داشت: در خواست افزایش تسهیلات مسکن روستایی را به هیئت دولت عرضه کرده ایم چون که با افزایش نرخ تورم این میزان وام جوابگوی متقاضیان برای ساخت نیست.


حمیدرضا سهرابی مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه هدف گذاری هر ساله ما برای ساخت مسکن روستایی ۲۰۰ هزار واحد است، اظهار داشت: در سال ۹۹ هدف گذاری برای ساخت مسکن روستایی ۲۰۰ هزار واحد که از این تعداد ۱۱۵ هزار واحد به بانک ها برای دریافت تسهیلات مسکن مراجعه نموده اند.

او افزود: در سال ۱۴۰۰ هم طبق هرساله هدف گذاری برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد صورت می گیرد که امیدواریم به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین اقدامات در سال آینده آن است که بتوانیم مبلغ تسهیلات مسکن روستایی را افزایش دهیم، اظهار نمود: با عنایت به افزایش نرخ تورم تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی قرض الحسنه برای متقاضیان مسکن روستایی پاسخگو نیست و امیدواریم با پیگیری ها که انجام میدهیم بتوانیم میزان تسهیلات را درسال ۱۴۰۰ افزایش دهیم.
مدیر کل مسکن روستایی بنیاد مسکن ضمن اشاره به اینکه پارسال نرخ تسهیلات مسکن روستایی از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته بود، اظهار داشت: ۳۰ میلیون تومان کمک بلا عوض به خانواده های زیر پوشش کمیته امداد وبهزیستی هم پرداخت می شود.


سهرابی با اشاره به اینکه افزایش چشم گیر قیمت مصالح ساختمانی همچون فولاد و سیمان یکی از مهم ترین عوامل تأثیر گذار در کند شدن ساخت مسکن روستایی به حساب می آید، اضافه کرد: در طرح بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی نقشه و طراحی ساختمان مجانی است، اما با این وجود رشد چشم گیر قیمت مصالح ساختمانی سبب شده متقاضیان انگیزه ای برای اجرای شدن آنها نداشته باشند. وی در ادامه به ساخت مسکن روستایی برای خانواده های دو معلول هم اشاره نمود و اظهار داشت: حدود ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی برای خانواده های دو معلول ساخته شده و تا آخر سال هیچ خانواده دو معلول نخواهد بود که واحد مسکونی نداشته باشد مگر آنکه اخیرا صاحب فرزند معلول شده باشد و یا در این طرح ثبت نام نکرده باشد. سهرابی در ادامه به اتمام پروژه های مسکونی و ساختمان های که به علت حوادث ناشی از سیل و زلزله گرفتار صدمه شدند که درسال ۱۴۰۰ به اتمام می رسد.

او اظهار نمود: یکی از مهم ترین اولویت ها در بنیاد مسکن اتمام واحدهای خسارت دیده است که خوشبتانه تابحال بخش عمده ای از این واحدها که به علت سیل و زلزله در بوشهر و آذربایجان غربی خسارت دیده بود بازسازی شده است. مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن تصریح کرد: برای ساخت واحدهای مسکن روستایی سیمان مجانی آن توسط بنیاد مستضعفان تأمین می شود که این خود نقش بسیار موثری در تسریع اجرا و ساخت این واحدها دارد. 223227


منبع:

1400/01/07
14:46:08
5.0 از 5
787
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان