رئیس بنیاد مسكن:

قیمت پایه ساخت مسكن ملی فعلا همان 2 و هفت دهم میلیون تومان است

قیمت پایه ساخت مسكن ملی فعلا همان 2 و هفت دهم میلیون تومان است رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اختصاص کمک بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی دولت و تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۴ درصدی به ساخت مسکن محرومان روستایی اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، علیرضا تابش بامداد امروز در حاشیه مراسم «کلنگ زنی پروژه هزار واحدی یاس سفید شهرک واوان شهرستان اسلامشهر» با اشاره به اینکه ما در حوزه مسکن در چارچوب های مختلف مانند مسکن محرومان روستایی و شهری برای مردم مسکن می سازیم، اظهار داشت: مسکن محرومان شهری با تسهیلات کم بهره و چهار درصد و مسکن محرومان روستایی با تسهیلات بلاعوض ۳۰ میلیون تومانی و تسهیلات چهار درصدی ۸۰ میلیون تومانی راه اندازی می شود.
وی افزود: پروژه ای که امروز راه اندازی آن آغاز شد، اراضی آن به بنیاد مسکن اختصاص دارد و این بنیاد با اعتبارات داخلی، آنرا تکمیل خواهد کرد؛ فرایند واگذاری هم شامل محاسبه نرخ تمام شده هر واحد به اضافه ۱۰ درصد سود بنیاد مسکن می باشد.
تابش اضافه کرد: اگر متقاضیان طرح اقدام ملی به ما مراجعه نمود و منابع خویش را به این پروژه اختصاص دهند، می توانیم دو سال و نیمه آنرا تکمیل نماییم اما اگر بخواهیم با منابع خودمان این پروژه را بسازیم، سه ساله به اتمام می رسد.
قیمت مسکن ملی همان ۲.۷ میلیون تومان است / کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی به کجا رسید؟
در ادامه این برنامه جواد حق شناس معاون مسکن شهری بنیاد مسکن هم در جمع خبرنگاران درباره قیمت تمام شده طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: نرخ اعلامی از جانب وزارت راه و شهرسازی همچنان دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است و نرخ تعدیل آن هم بر مبنای شاخص سه ماهه دوم سال ۱۳۹۹ محاسبه می گردد.
وی اضافه کرد: به عبارت دیگر، قیمت متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، قیمت پایه ساخت است و قیمت نهایی بعد از اتمام پروژه تعیین می شود.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن در پاسخ به پرسشی درباره کارت اعتباری مصالح ساختمانی اظهار داشت: شرکت کارت اعتباری مصالح ساختمانی با همکاری بنیاد مسکن و بانک تخصصی بخش مسکن تشکیل شده و تابحال در برخی از پروژه های بنیاد مسکن همچون پروژه های اقدام ملی، تأمین مصالح کرده است.
حق شناس افزود: مقرر است بزودی این شرکت از بانک تخصصی بخش مسکن تسهیلات دریافت کند که پروژه های اقدام ملی مسکن که در اختیار بنیاد مسکن یا سایر دستگاههای تابعه وزارت راه و شهرسازی است، تأمین مصالح شوند؛ این شرکت تابحال ۴۷ میلیارد تومان مصالح را به صورت اعتباری برای پروژه های مسکنی خریداری نموده است.


منبع:

1400/01/24
21:06:01
5.0 / 5
620
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان