برای جلوگیری از سفته بازی اعمال شد؛

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسكن

محدودیت های جدید برای معاملات اوراق تسهیلات مسكن مدیر عملیات بازار فرابورس ایران محدودیت های در ارتباط با اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن دو بانک تخصصی بخش مسکن و ملی را اعلام نمود.به گزارش فراز برج به نقل از بازار سرمایه، محدودیت زمانی عدم فروش توسط خریداران در کلیه نمادهای معاملاتی اوراق تسهیلات مسکن بانک تخصصی بخش مسکن به مدت چهار ماه خواهد بود.
همچنین محدودیت عدم فروش توسط خریداران اوراق برای نمادهای اوراق گواهی که فقط چهار ماه تا آخر معاملات آن در بازار فرابورس ایران باقی مانده است، اعمال نخواهد شد؛ ازاین رو در این مقطع زمانی، نمادهای معاملاتی تسه ۹۸۰۲، تسه ۹۸۰۳، تسه ۹۸۰۴ و تسه ۹۸۰۵ مشمول محدودیت مذکور نخواهند بود.
سقف خرید اوراق تسهیلات: ۲۸۰ برگه در هر جلسه معاملاتی
در خصوص اوراق گواهی صادره بانک عامل بخش مسکن محدودیت ورود سفارش خرید و انجام معامله به میزان حداکثر ۲۸۰ ورقه برای هر کد معاملاتی در هر جلسه معاملاتی است.
متقاضیان خرید باید محدودیت های مذکور را در مورد ورود سفارشات خرید و معاملات انجام شده رعایت نمایند، تخطی از پیام ناظر بازار و ورود سفارش منجر به ارجاع مبحث به مرجع رسیدگی به تخلفات خواهد شد.
متقاضیان جهت اطلاع از سایر جزئیات می توانند به اطلاعیه های این شرکت مندرج در سایت رسمی فرابورس ایران به نشانی www.ifb.ir رجوع کنند.
محدودیت های خرید و فروش اوراق مسکن بانک ملی
مدیر عملیات بازار فرابورس ایران همینطور محدودیت های معاملاتی گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن بانک ملی را اعلام نمود.
بر این اساس اعتبار کلیه اوراق گواهی صادره جهت دریافت تسهیلات تا یک ماه بعد از توقف نماد معاملاتی آن در بازار فرابورس ایران است.
محدودیت حجمی هر سفارش خرید (حداکثر تعداد اوراق بهادار در هر سفارش) جهت نماد معاملاتی اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بانک ملی به تعداد ۲۸۰ ورقه تعیین شده است.


منبع:

1400/01/30
14:28:26
5.0 / 5
538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان