جریمه عدم ثبت اطلاعات واحد مسكونی

جریمه عدم ثبت اطلاعات واحد مسكونی به گزارش فراز برج تمامی سرپرستان خانوار مکلف هستند تا نوزدهم خرداد ماه نسبت به ثبت اطلاعات محل سکونت خود در سامانه اعلامی وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین؛ مالکانی که بعد از آخر مهلت خوداظهاری، نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نکنند، مشمول جریمه هایی خواهند شد.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی دستگاههای اجرایی مکلفند خدمات خود ازقبیل افتتاح حساب بانکی و صدور دسته چک، خدمات ناشی از اعمال سیاست های حمایتی، یارانه ای و کمک معیشتی، تعویض پلاک خودرو، فروش انشعاب آب، برق، تلفن و گازطبیعی، ارسال اسناد و مدارک مانند گواهینامه، گذرنامه، مدارک خودرو، اخطاریه، ابلاغیه، ثبت نام مدارس در منطقه محل اقامت، استحقاق دریافت خوابگاه دانشجویی و امثال آنرا صرفا با دریافت کدملی و برپایه کدپستی یا شرح نشانی یکتای درج شده در ارتباط با اقامتگاه اصلی آنان در سامانه املاک و اسکان کشور ارائه نمایند. همینطور حداکثر ظرف مدت شش ماه بعد از لازم الاجرا شدن این تبصره، کلیه عرضه دهندگان خدمات عمومی از قبیل آب و فاضلاب، برق، گاز و تلفن مکلفند قبوض مصرفی را برپایه اطلاعات مندرج در سامانه املاک و اسکان کشور، مطابق باکدپستی یا نشانی یکتا و به نام مالک یا بهره بردار صادر نمایند.
بر اساس این گزارش لزوم دارد مالکان با شماره همراهی که مالکان آن برای کد ملی انها ثبت شده است، وارد سامانه شوند. بر این اساس قرار است افراد نسبت به ثبت املک خود و افراد تحت تکفل خانوارشان در سامانه اقدام نمایند. در این میان خانوارهایی که در واحدی مسکونی با دو سند مجزا سکونت دارند و نسبت به تجمیع آن اقدام نموده اند هم باید هر دو خانه را به صورت مجزا ثبت کنند و اگر یک از واحدها بعنوان اقامتگاه دوم تلقی نشود، مشمول مالیات خواهد شد.
ثبت املاک از جانب مالکان و مستاجران توامان باید صورت گیرد. در این راستا ملک موظف است در قسمت افزودن ملک پس از ورود اطلاعات ملک، در قسمت اطلاعات سکونت، گزینه "شخص دیگری ساکن است. " را برگزیده و اطلاعات مستاجر خویش را در آن وارد نمایید.
در این راستا اگر ملکی در طول سال، ۱۲۰ روز خالی بماند، اما مالک آنرا فروخته باشد، به طوریرکه بخشی از ۱۲۰ روز زمان خالی ماندن، در اختیار مالک اول و مابقی در اختیار مالک دوم باشد، هم تنها در صورت مشمول مالیات می شود که ۱۲۰ روز از زمان خالی بودن در اختیار یک مالک باشد، مشمول مالیات می گردد.
نکته مهم اینجاست که فرسودگی و عدم امکان سکونت ملاک عدم شمولیت در مالیات نیست و به هر حال ملک مشمول مالیات خانه خالی می گردد. لازم به توضیح است واحدهای مسکونی در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت مشمول مالیات خانه خالی نمی گردند اما چنان چه اطلاعات آنها در سامانه اظهار نشوند، مشمول جریمه خواهند شد.
سامانه ملی املاک و اسکان کشور با آدرس amlak.mrud.ir جهت دریافت خوداظهاری اطلاعات مالکیت و سکونت توسط وزارت راه و شهرسازی طراحی شده و دارای اعتبار است. مشروح گزارش خبرگزاری خبرانلاین در این خصوص را اینجا بخوانید. ۲۲۳۲۲۳


منبع:

1400/02/25
20:28:48
5.0 از 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان