مبلغ جدید وام مسكن چه زمان اعلام می شود؟

مبلغ جدید وام مسكن چه زمان اعلام می شود؟ تسنیم نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان ˮوام تولید مسکن به پروژه های ارزانقیمت پرداخت می شودˮ، اظهار داشت: شورای پول و اعتبار در حال بررسی افزایش سقف وام ساخت مسکن می باشد.


محمود محمودزاده اظهار نمود: بر مبنای قانون بودجه 1400 باید 1.2 میلیون واحد مسکن شهری و روستایی تا از تسهیلات ساخت مسکن استفاده کنند. از این تعداد 400 هزار واحد برای واحدهای مسکونی روستایی و 800 هزار واحد برای واحدهای مسکونی شهری در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه وام ساخت برای رونق تولید مسکن افزایش پیدا کرد، اضافه کرد: مالکان خصوصی، خودمالکان و سازندگان بخش خصوصی بر مبنای ضوابطی که وزارت راه و شهرسازی تعیین کرده به بانک ها مراجعه نموده و تقاضای استفاده از تسهیلات ساخت را داشته باشند. بر مبنای شاخص بندی که انجام شده این تسهیلات در اختیار واجدان شرایط که عمدتا سازندگان واحدهای متوسط و ارزانقیمت هستند، قرار می گیرد.
وی با تکیه بر اینکه تسهیلات ساخت مسکن افزایش پیدا کرده به واحدهای گران قیمت پرداخت نمی گردد که این بخشی از ضوابط وزارت راه و شهرسازی است، خاطرنشان کرد: با این کار بخش عمده ای از واحدهای نیمه تمام سطح کشور تکمیل و رونق ساخت وساز امسال بیشتر شود. معاون وزیر راه و شهرسازی از بررسی تعیین سقف وام ساخت در شورای پول و اعتبار اطلاع داد و اظهار داشت: بانک مرکزی جدول سهیمه بانک ها را اعلام نموده و مبلغ وام طی یک تا دو هفته آینده اعلام خواهد شد. محمودزاده با بیان اینکه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ملکف به اجرای این طرح هستند، اظهار نمود: سهمیه بانک مسکن با عنایت به تخصصی بودن آن بانک در حوزه مسکن از سایر بانک ها بیشتر خواهد بود. 223227

1400/02/27
22:30:20
5.0 / 5
428
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان