وزیر راه و شهرسازی:

۵۱۰ هزار نفر در كشور حائز شرایط دریافت اقدام ملی مسكن هستند

۵۱۰ هزار نفر در كشور حائز شرایط دریافت اقدام ملی مسكن هستند به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ۵۱۰ هزار نفر در کشور حائز شرایط دریافت اقدام ملی مسکن معرفی گشتند.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، محمد اسلامی قبل از ظهر پنجشنبه در آئین بهره برداری از پروژه های عمرانی و آغاز عملیات اجرایی سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن شهر جدید بهارستان با اشاره به اینکه شهرهای جدید با ایده مرحوم کازرونی در سال ۷۰ در کشور پایه گذاری شد، عنوان کرد: همواره در این حوزه توجه ما به اجرای طرح های باکیفیت و آینده دار است و ازاین رو حاصل این اقدامات این است که امروز به ۲۴ شهر جدید رسیده ایم.
وی با اشاره به اینکه ما اجازه توقف در تفکر راه اندازی شهرهای جدید را ندادیم، افزود: برنامه ریزی ها با گونه ای شد که شهرهای جدید تنها برای خوابگاه نباشد و زندگی در آن جریان داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز ساز و کارهای اجرایی و نحوه پیمان ها و معاهدات کاری باید بدون وقفه دنبال شود، افزود: این امر بخصوص در ساخت و سازها نکته کلیدی است همه فعالان در این حوزه باید مورد توجه باشد.
روند انعقاد قرار داد با پیمانکاران مسکن تغییر کرد
وی با اشاره به اینکه قراردادهای فیکس با پیمانکاران پایه گذاری اشتباه بوده که در وزارت راه و شهرسازی آنرا حذف کردیم، اظهار داشت: باید روند بگونه ای باشد که در صورت عدم اجرای تعهدات امکان لغو قرارداد وجود داشته باشد.
اسلامی با تکیه بر این که ۵۱۰ هزار نفر در کشور حائز شرایط دریافت اقدام ملی مسکن معرفی گشتند، اظهار داشت: متقاضیان را با عنایت به ظرفیت معیشتی که دارند بررسی می نماییم چون که به سامانه رفاه وصل شده ایم و برنامه ریزی ها منطبق با این تنظیمات انجام شده است.
استفاده از ظرفیت مردمی برای بهره برداری از اقدام ملی مسکن
وی با اشاره به اینکه در طرح اقدام ملی مسکن تلاش داشته ایم از ظرفیت مردمی نهایت بهره برداری را داشته باشیم، افزود: واگذاری زمین در این بخش به صورت گروهی بوده است و مردم استقبال خوبی داشتند وبا فعالیت شبانه روزی این طرح را اجرایی می کنند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما تنها اجرای مقررات ملی ساختمان را در اجرای این پروژه ها نظارت خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه مجتمع سازی در کلانشهرها در طرح اقدام ملی مسکن در دستور کار است، افزود: سهم وام بانکی هم در این حوزه به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش خواهد یافت تا سازنده فراغ بال بیشتری را داشته باشد.
در آزادراه ها با پیمانکاران مشکل داریم
اسلامی در ادامه در مورد وضعیت راه های استان اصفهان هم اظهار داشت: در حوزه آزادراه ها با شرکتهای سرمایه گذار گرفتار مشکلات زیادی هستیم و در محور آزادراه اصفهان – کاشان این مشکل وجود دارد.
وی افزود: محور مرغ ومحیار باید با ترافیک شهری همخوانی پیدا کند و باید مسؤلان هر چه زودتر این وضعیت را ساماندهی کنند.


منبع:

1400/02/31
18:28:04
5.0 / 5
402
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان