جزئیات حادثه ریزش كوه در آزادراه تهران- شمال

جزئیات حادثه ریزش كوه در آزادراه تهران- شمال به گزارش فراز برج ایرنا نوشت: مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال ریزش تونل در منطقه ۲ آزادراه را تکذیب نمود و درباره جزئیات حادثه امروز (شنبه) اظهار داشت: علت حادثه در منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال، سقوط بخش عظیمی از بدنه کوه در بیرون دهانه تونل بود و ریزش تونل رخ نداده است.


سعید شهسواری درباره جزئیات در ارتباط با حادثه ریزش کوه در قطعه ۲ آزادراه تهران- شمال اظهار داشت: در اثر حادثه جدا شدن وسقوط بخش عظیمی از بدنه کوه واقع در جنوب تونل ۳۳/۱ منطقه ۲ آزادراه تهران شمال ۲ نفر از کارگران، (یک نفر راننده بیل مکانیکی و یک نیروی اجرایی) جان خویش را ازدست دادند. وی توضیح داد: این حادثه در اثر عملیات اجرایی نبوده و بیرون از محدوده تونل اتفاق افتاده است؛ یک اتفاق غیر قابل پیشبینی و حادثه تلقی می شود. به قول شهسواری به علت حجم سنگین ابعاد جدا شده کوه و سقوط آن دسترسی به محل حادثه هم به سختی انجام گرفته است. وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که تا چه حد تمهیدات ایمنی در مراحل ساخت پروژه هایی سخت وپیچیده ای چون آزادراه تهران- شمال از وقوع این حوادث جلوگیری می کند، اظهار داشت: تمامی تمهدیدات لازم هنگام حفاری تونل ها، دوران راه اندازی و بهره برداری لحاظ شده است، در ۲۲ کیلومتر تابحال ۳۱ رشته تونل حفاری شده است و حادثه ای رخ نداده است، حادثه امروز که در ارتباط با جدا شدن کوه و سقوط آن بود غیرقابل پیش و نادر بوده است.
مدیرعامل شرکت آزادره تهران- شمال با اشاره به اینکه وجب به وجب مناطق کوهستانی شرایط ویژه ای دارد که در دوره راه اندازی از لحاظ ایمنی مدنظر قرار میگیرد، اظهار داشت: خادثه امروز به خطای اجرایی ربطی ندارد. متاسفانه این حادثه نادر منجر به مرگ کارگران زحمت کش شده است که پیکر این دوکارگر پس از تلاش فراوان پیدا و در حال انتقال است. مقرر است مسیر رفت در منطقه ۲ آزادراه تهران شمال نیمه نخست سال جاری تکمیل و به بهره برداری برسد. منطقه یک آزادراه تهران- شمال حدفاصل تهران تا سه راهی شهرستانک است و از سه راهی شهرستانک تا پل زنگوله بعنوان قطعه دوم این آزادراه مسیری ۲۲ کیلومتری است که حالا با پیمانکاری بنیاد مستضعفان و مشارکت مالی دولت درحال ساخت است. این قطعه از آزادراه تهران- شمال شامل ۵۷ دستگاه تونل، به طول ۳۱.۰۶۶ متر و ۳۳ دستگاه پل به طول ۳.۷۲۹ متر است. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/03/03
20:56:22
5.0 / 5
359
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان