اسلامی در صحن مجلس:

بزرگراه تبریز- اهر طی روزهای آینده افتتاح می شود

بزرگراه تبریز- اهر طی روزهای آینده افتتاح می شود به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ما در ایام آینده بزرگراه ۹۰ کیلومتری تبریز- اهر را افتتاح می نماییم که این پروژه سهم خویش را در قطعات جنوبی کریدور خواهد گذاشت.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، سوال الله وردی دهقانی نماینده مردم ورزقان از وزیر راه و شهرسازی درباره علت اجرای تبعیض آمیز طرح ها و پروژه های بزرگ زیرساختی همچون راه آهن و بزرگراه ها در سرتاسر کشور و علت تصمیم به تغییر در روند اجرای دو بزرگراه در ورزقان در دستور کار قرار گرفت.
محمد اسلامی در پاسخ به سوال مذکور، اظهار داشت: این پروژه تلفیقی از مسیر بین المللی نوردوز- ورزقان- خواجه- تبریز است که مطالعات آن سال ۸۶ شروع شده و طرح کریدور آن هم در سال ۸۷ تصویب شده است. بر مبنای فرآیندی که برای تأمین اعتبارات این پروژه طی شده، این پروژه تا سال ۹۷ کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی خاطرنشان کرد: در این دوره وزارت راه و شهرسازی رایزنی و هماهنگی هایی را با مس سنقر که یکی از مراکز بزرگ صنعتی و معدنی منطقه است، انجام داد تا این پروژه تأمین اعتبار و راه اندازی شود.
وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: ما در ایام آینده بزرگراه ۹۰ کیلومتری تبریز- اهر را افتتاح خواهیم کرد که این پروژه سهم خویش را در قطعات جنوبی کریدور خواهد گذاشت.
اسلامی خطاب به نماینده سوال کننده، اظهار داشت: مسیر پروژه نوردوز- ورزقان- خواجه- تبریز بر مبنای مفروضات مهندسی انتخاب شده است و امیدواریم با تعامل ایمیدرو برای ۶۰ کیلومتر باقیمانده و تکمیل قطعات نیمه تمام، تأمین اعتبار نماییم.
وی عنوان کرد: بزرگراهی که به آن اشاره شد، مقرر است یک مسیر بین المللی شود و ۹۷ درصد باری را که در این نقطه وجود دارد، به خود اختصاص دهد.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: متاسفانه دستور توقف این پروژه داده شده و هم اکنون ۱۰ ماه است که این پروژه تعطیل شده و سوال ما این است که چه کسی هزینه های تمام شده برای این پروژه را جبران می کند؟ دلیلی نداشت با یک تصور اشتباه یک پروژه بین المللی را تعطیل نماییم.
اسلامی اضافه کرد: بنده هیچگاه در خدمات رسانی به مردم ورزقان کوتاهی نمی کنم و اجازه تصرف نمی دهم. آنچه امروز برای ما مهم می باشد، آبادانی کشور و رفع مسائل و دغدغه های مردم است. ما اغلب پروژه های تاریخی سنوات گذشته را در این دوره تکمیل و بهره برداری کردیم.
وی اظهار داشت: تمام اقدامات وزارت راه و شهرسازی بر مبنای معادلات مهندسی بوده و احکام آن هم مشخص است. از شما نمایندگان درخواست دارم که با این وزارت خانه همراهی کنید تا پروژه راه اندازی بزرگراه بین المللی در این منطقه تعطیل نشود.


1400/03/11
22:52:41
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان