با تصویب شورای عالی شهرسازی؛

شهرداری تهران مكلف به تعیین تكلیف گود پای برج میلاد شد

شهرداری تهران مكلف به تعیین تكلیف گود پای برج میلاد شد شورای عالی شهرسازی و معماری در نشست اخیر خود شهرداری تهران را مکلف به اتخاذ راه حل فوری و کوتاه مدت جهت حفظ ایمنی عرصه گودبرداری شده در محل برج میلاد کرد.



به گزارش فراز برج به نقل از مهر، شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در جلسه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹‬ با استناد به یکی از بندهای سند اصلی طرح جامع شهر تهران مصوب ۱۳۸۶ و برمبنای نامه مورخ ۹ دی ماه ۱۳۹۹ معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران منضمّ بصورت جلسه مورخ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ کمیسیون ماده ۵ شهر تهران، چهارچوب طراحی شهری مجموعه ۱۲۰ هکتاری و طرح جامع سه بعدی فاز دوم برج میلاد را بررسی و ضمن تصویب چهارچوب مذکور مقرر کرد:
۱. طرح معماری بناها و فضاهای شهری پیرامون برج میلاد، در قالب مصوب و با رعایت موارد زیر توسط شهرداری تهران تهیه و بعد از تأیید دبیر شورای عالی ملاک اقدام قرار گیرد:
۱-۱. بمنظور تحقق اهداف چشم انداز مجموعه برج میلاد و اراضی پیرامون با عنوان «بام فرهنگ، هنر و فناوری تهران و عرصه دیپلماسی فرهنگی» لازم است کلیه کاربری ها و عملکردهای پیشنهادی در طرح در امتداد تحقق چشم انداز مذکور باشد.
۱-۲. تمهیدات لازم بمنظور حفظ یکپارچگی فضایی محدوده طرح و با عناصر تأثیرگذار هم پیوند پیرامون آن همچون پارک پردیسان و رود-دره اوین-درکه اتخاذ گردد.
۱-۳. نتایج مربوط به مطالعات پدافند غیر عامل، عارضه سنجی ترافیکی و ارزیابی اثرات محیط زیستی اجرای طرح در محدوده اراضی ۱۲۰ هکتاری (EIA) بعد از تأیید در مراجع ذی ربط در اسناد خروجی و پیشنهادهای اجرائی طرح منعکس گردد.
۱-۴. حریم کلیه مسیل ها و آبراهه های متداخل با محدوده طرح برمبنای اعلام شرکت آب منطقه ای و همین طور حرایم تدقیق شده گسل های متداخل با اراضی برمبنای آخرین مصوبه شورای عالی در طرح دیده شود. بدیهی است رعایت ضوابط ابلاغ گردیده ساخت و ساز در پهنه های گسلی در تعیین نوع فعالیت و میزان احداثات عرصه های تداخلی با حریم گسل الزامی است.
۲. بمنظور تنظیم عوامل مؤثر بر کیفیت محیطی و منظر شهری و در امتداد حفظ یکپارچگی سازمان فضایی طرح در شئون مختلف آن بر تهیه سند جامع برنامه ریزی، اجرا و مدیریت یکپارچه اراضی در طول ساخت و بهره برداری عنوان یکی از اسناد الزام آور طرح تاکید می گردد.
۳. ضمن تاکید بر اتخاذ راه حل فوری و کوتاه مدت توسط شهرداری جهت حفظ ایمنی عرصه ۲.۴ هکتاری گودبرداری شده در بخش شمالی مرکز همایش ها، بر اولویت اجرای طرح معماری در محل گود مذکور تاکید می گردد.

1400/03/12
12:57:52
5.0 / 5
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان