پرواز با هواپیماهای سبك برای بار دوم در یك ماه متوقف گردید

پرواز با هواپیماهای سبك برای بار دوم در یك ماه متوقف گردید فراز برج: در صورتیکه 26 اردیبهشت، پرواز با هواپیماهای آموزشی و سبک از طرف سازمان هواپیمایی ممنوع و سپس بی سروصدا آزاد شده بود، بار دیگر این سازمان پرواز هواپیماهای سبک را ممنوع کرد.به گزارش فراز برج به نقل از سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری از توقف پرواز هواپیمای بلوبرد و شرکت های بهره بردار هواپیماهای سبک و فوق سبک خاطی آگاهی داد.
حسن رضایی فر گفت: به دنبال وقوع سانحه هواپیمای سبک آموزشی در شمال فرودگاه بجنورد، جلسه اضطراری بمنظور ریشه یابی دلیلهای وقوع این سانحه با حضور ریاست سازمان، معاون استاندارد پرواز و برخی مدیران مربوطه تشکیل شد.
وی با اعلان اینکه در این نشست اقدامات اصلاحی ارائه شده به شرکت های بهره بردار مورد بررسی قرار گرفت، اضافه کرد: مدتی پیش در پی وقوع سوانح گوناگون در هواپیماهای سبک و فوق سبک، بمنظور انجام اقدامات اصلاحی، بصورت موقت فعالیت شرکت های بهره بردار این نوع از هواپیماها، به حالت تعلیق درآمد تا شرکتها و مدارس خلبانی ارزیابی ریسک خودرا ارائه و مورد ممیزی ایمنی مضاعف بازرسان سازمان قرار گیرند.
رضایی فر اشاره کرد: در جلسه مذکور سایر اقدامات اصلاحی بمنظور جلوگیری از اتفاقات مشابه بررسی گردید و دفاتر نظارتی، بخش های فنی، عملیاتی و بررسی سوانح توضیحاتی ارائه دادند.
مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: به دستور رییس سازمان هواپیمایی کشوری، فعالیت پروازی شرکت هایی که از ریسک بالا برخوردار می باشند، تعلیق و قرار شد تا مشخص شدن علت نقص فنی از فعالیت پروازی هواپیماهای بلوبرد تا اطلاع ثانوی جلوگیری شود.
وی با اشاره به الزام دفاتر نظارتی در بخش های عملیاتی و فنی بمنظور پیش گیری از وقوع سوانح مشابه، اشاره کرد: اکنون گزارش اولیه سانحه هواپیمای بلوبرد متعلق به مرکز آموزش فرا سپهر ایرانیان در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری منتشر و پیشنهادات ایمنی برگرفته از تمام سوانح رخ داده جمع بندی و بمنظور جلوگیری از سوانح بعدی در اختیار تمامی شرکت های بهره بردار هواپیماهای سبک و فوق سبک قرار گرفت.
گفتنی است قبل از این در ۲۶ اردیبهشت ماه نیز سازمان هواپیمایی کشوری در پس وقوع دو فقره سقوط هواپیماهای سبک و فوق سبک آموزشی و تفریحی، هر گونه فعالیت پروازهای آموزشی ممنوع شده بود.


منبع:

1400/04/03
14:45:53
5.0 / 5
304
تگهای خبر: آموزش , ایمنی , پرواز , فرودگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان