اعلام جزئیات وام های جدید مسكن برای سپرده گذاران

اعلام جزئیات وام های جدید مسكن برای سپرده گذاران بانک مسکن، هشت طرح ویژه سپرده گذاری را طراحی نموده که بر اساس آن مشتریان بانک می تواند از وام مسکن بهره مند شوند.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، بانک مسکن به منظور افزایش رفاه حال مشتریان این بانک مبادرت به طراحی سبد متنوعی از طرح های ویژه سپرده گذاری شامل هشت طرح ویژه کرده است که مشتریان و متقاضیان می توانند متناسب با شرایط و هدفی که از سپرده گذاری دارند مبادرت به انتخاب یک یا چند مورد از این طرح ها برای سپرده گذاری کنند. این سبد متنوع سپرده گذاری شامل هفت طرح با نامهای طرح مانا، طرح هم تا، طرح هم راه، آتیه طلایی ۳، طرح کارگشا، طرح ۸۲، طرح ۲ و ۱ و طرح سما است. بر مبنای قوانین و مقررات در نظر گرفته شده دراین زمینه، در طرح مانا، حداقل موجودی برای افتتاح حساب مبلغ ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. همینطور مدت زمان انتظار برای دریافت این تسهیلات با موجودی ۳۰ میلیون تومانی حداقل ۵ ماه تعیین شده است. در چارچوب این طرح متقاضیان و سپرده گذاران می توانند پس از طی دوره انتظار مذکور تا سقف ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند. در طرح دیگر با عنوان طرح هم تا، متقاضیان می توانند بعد از افتتاح حساب با حداقل واریزی ماهیانه ۳۰۰ هزار تومان با حداقل مدت انتظار ۳ سال تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند. این طرح بخصوص برای متقاضیانی که در ماه امکان پس انداز با مبالغ بالا را ندارند، مناسب می باشد. طرح همتا ویژه بدهکاران انواع قراردادهای تسهیلاتی بانک مسکن بوده که با پرداخت بموقع اقساط، خوش حسابی خویش را به بانک اثبات نموده اند. نرخ سود این تسهیلات ۱۵ درصد است. در طرح هم راه بانک مسکن هم همین شرایط برای مشتریان و متقاضیان در نظر گرفته شده است و افراد می توانند در چارچوب این طرح تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت نمایند. مشتریان ومتقاضیان بعد از مراجعه به شعب بانک مسکن وبررسی شرایط آنها در مورد این که افتتاح کدامیک از حساب ها متناسب با شرایط آنها است از جانب کارکنان بانک مسکن راهنمایی خواهند شد. نرخ سود این تسهیلات هم ۱۷ درصد در نظر گرفته شده است.
در چارچوب طرح آتیه طلایی ۳ متقاضیان می توانند با حداقل موجودی ۲۰۰ هزار تومان در حساب خود از نرخ سود علی الحساب ۱۰ درصدی برخوردار شوند. در انتها هر ماه، مانده حساب کوتاه مدت بعلاوه واریزی های طی ماه توسط مشتری و سودهای واریزی به حساب، به صورت اتوماتیک به حساب بلندمدت واریز می شود. نرخ سود بلندمدت در این طرح برابر با سپرده دو ساله و به میزان ۱۸ درصد خواهد بود. در طرح کارگشا، با حداقل موجودی ۱۰ میلیون تومانی و مدت بازپرداخت ۱۲ ماهه با نرخ سود ۱۸ درصد به متقاضیان تسهیلات پرداخت می شود. سقف تسهیلات فردی در این طرح معادل ۱۰۰ درصد خالص دریافتی تا ۱۰ میلیون تومان برای پرسنل شرکت ها در نظر گرفته شده است. این طرح برای پرداخت تسهیلات به کارکنان و کارمندان شرکت هایی که مبادرت به پرداخت حقوق کارکنان خود از مسیر بانک مسکن می کنند در نظر گرفته شده است. سقف این تسهیلات برای مدیران شرکت تا ۲۰ میلیون تومان و برای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره تا ۳۰ میلیون تومان قابل افزایش است. در طرح دیگر بانک مسکن با عنوان طرح ۸۲، بانک معادل سقف تسهیلات اوراق، تسهیلات بدون سپرده با مدت زمان بازپرداخت ۶۰ ماهه و نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می کند. مجموع تسهیلات پرداختی از محل اوراق و بدون سپرده نمی تواند از سقف تسهیلات مصوب بانک مرکزی تجاوز کند. به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، در طرح ۲ و ۱، متقاضیان و مشتریان بانک مسکن می توانند با حداقل مبلغ سپرده گذاری ۱۰ میلیون تومانی و نرخ سود سپرده به میزان دو درصدی، تسهیلاتی تا سقف ۸۵ درصد مبلغ افتتاحی را با نرخ سود یک درصد دریافت نمایند. در چارچوب طرح هشتم بانک مسکن هم برای سپرده گذاری، در سپرده ممتاز سما، بانک علاوه بر پراخت سود علی الحساب ماهانه به میزان ۱۰درصد، اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مشتریان را با درصد تخصیص ۳۵ درصد محاسبه و به جای ایجاد دارایی در مقاطع ماهانه، در امتداد کاهش ترددهای غیر ضروری مشتریان به شعب بانک بخصوص در شرایط حال حاضر(شیوع بیماری کرونا)، صرفاً یک مرتبه در هر سال (سررسید سالانه سپرده) مبادرت به این کار می کند. در این خصوص بازدهی حساب مشتری در مقایسه با سپرده های متناظر حفظ می شود. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/04/08
12:38:17
5.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان