مخالفت وزیر راه و شهرسازی با ورود مصالح ساختمانی به بورس

مخالفت وزیر راه و شهرسازی با ورود مصالح ساختمانی به بورس به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه مخالف ورود مصالح ساختمانی به بورس هستم اظهار داشت: نتیجه ورود مصالح ساختمانی به بورس، افزایش4 برابری قیمت سیمان در یک ماه گذشته است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، محمد اسلامی، با حضور در برنامه "تیترامشب" با اشاره به اینکه برای تحقق ساخت سالانه یک میلیون مسکن، تا حالا ۵۴ هزار هکتار زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است اظهار داشت: استفاده حداکثری از ظرفیت مصوب طرح جامع شهرها، الحاق اراضی موجود در پیرامون و محدوده شهرها و احیای بافت های فرسوده در هسته شهرها از اولویت های ساخت و ساز مسکن می باشد. اسلامی بیان کرد: مخالف ورود مصالح ساختمانی به بورس هستم، نتیجه ورودمصالح ساختمانی به بورس، افزایش۴ برابری قیمت سیمان در یک ماه گذشته است. وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه از شروع مرداد ماه از خانه های خالی مالیات گرفتن می شود، اظهار داشت: تا حالا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده است که ۶۰ درصد از خانه های خالی را شامل می شود.
اسلامی افزود: تا حالا ۳ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت نام کرده اند و به زودی پیامکی به متقاضیان برای تأیید واحدهای مسکونی ارسال می نماییم. وی اظهار داشت: خیلی از مالکان واحدهای خالی افراد حقوقی هستند و مالیات این واحدها ۲ برابر حساب می شود. وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: اکنون ۵۳۴ هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن در ۱۰ هزار نقطه پروژه درحال ساخت است. اسلامی با اعلان اینکه اکنون ۱۷۰۰ کیلومتر خط راه آهن درحال ساخت داریم، اظهار داشت: حدود ۷۰۰ کیلومتر از این خطوط با حضور رییس جمهور به بهره برداری می رسد و بقیه خطوط هم درحال تکمیل است. وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: معدل راه اندازی ریل و ریل گذاری در کشور طی تاریخ راه آهن حداکثر ۱۵۰ کیلومتر در سال بوده است و امروز این عدد به ۶۰۰ کیلومتر رسیده که رکورد است. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/05/07
21:27:18
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان