چگونه مسکن متری بخریم؟

چگونه مسکن متری بخریم؟ به گزارش فراز برج خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران نوشت: با خرید اوراق سلف موازی مسکن در بورس کالا، می توان مسکن متری خریداری کرد.


جواد فلاح درباره انتشار اوراق سلف موازی مسکن (خرید متری مسکن) اضافه کرد: از زمستان سال گذشته، "طرح فروش متری مسکن" در وزارت راه و شهرسازی عنوان شد و مورد توافق بورس کالا و وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت. وی با اعلان اینکه یکی از راهکارهای خانه دار شدن مردم، فروش متری زمین است اظهار داشت: باتوجه به افزایش قیمت مسکن، برخی افراد قدرت خرید یک واحد مسکونی را ندارند که با این طرح افراد می توانند باتوجه به مبلغی که دارند مبادرت به خرید کنند. فلاح درباره مزیت این طرح افزود: درپیش فروش مسکن مبلغ ملک در چند دوره واریز می شود، اما هیچ ضمانتی برای تحویل بموقع آن وجود ندارد، اما در خرید اوراق سلف مسکن، با مبلغ اندک هم می توان یک متر مربع خانه خریداری کرد و نیاز به پرداخت کامل پول واحد نیست ضمن اینکه، بورس کالا ضمانت تحویل بموقع واحد را می دهد و در زمان موعد برمبنای امید نامه مسکن را تحویل می دهد. وی اظهار داشت: با نظارت و تضامینی که در بازار سرمایه وجود دارد خریدار با خیال آسوده مبادرت به سرمایه گذاری می نماید و اگر سازنده به تعهدات خود عمل نکند باید خسارت پرداخت کند.
فلاح اضافه کرد: قیمت هر اوراق سلف موازی، متناسب با ارزش حدودی واحد طبقه همکف که از همه بزرگتر و نقشه ضعیف دارد تعیین می شود و در زمان سر رسید اگر واحد بزرگتر و بهتری انتخاب گردد باید مابه التفاوت آنرا بپردازد. مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران اظهار داشت: اگر فرد تصمیم دارد که یک واحد کامل را خریداری کند می تواند اوراق بیشتری خریداری کند. فلاح با اشاره به این که ارزش اوراق سلف مسکن متناسب با قیمت مسکن رشد می کند اضافه کرد: افراد در زمانی که نیاز به پول دارند می تواند هر زمان، این اوراق را در بازار ثانویه بفروش برساند. وی بیان کرد: با در نظر گرفتن پروژه ساختمانی، تعدادی اوراق سلف موازی، متناسب با امید نامه پروژه منتشر می شود. فلاح افزود: تا امروز یک پروژه در پردیس اعلام امادگی کرده است و سایر سازندگان نیز تمایل برای حضور در این طرح را دارند. وی با اعلان اینکه برای انتشار این اوراق باید مقدمات آن فراهم گردد اظهار داشت: برای اجرائی شدن طرح، پس از تصویب در کمیته فقهی و تایید در بورس کالا، باید در کمیته تنظیم مقررات بورس مطرح شود. مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالای ایران اضافه کرد: انتشار اوراق سلف موازی منتظر تایید نهایی هیئت مدیره بورس است تا زیر ساخت های لازم ایجاد شود. 223227


منبع:

1400/06/06
09:06:14
5.0 / 5
224
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان