خبر خوش درباره وام مسکن

خبر خوش درباره وام مسکن به گزارش فراز برج بانک عامل بخش مسکن از ابلاغ مصوبه شورای پول و اعتبار درباره افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل اوراق به تمامی شعب بانک در سرتاسر کشور اطلاع داد.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین و به نقل از بانک عامل بخش مسکن، احمدی، از مسؤلان این بانک با اشاره به اینکه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن پیشنهاد بانک به اجرا درآمده است و هدف آن اثربخشی سبد تسهیلات بانک در تحرک و رونق زایی بخش مسکن و ساختمان و همینطور کمک به خانه دار شدن تمامی افراد همچون خانوارهای فاقد مسکن می باشد، اظهار داشت: از آنجائیکه قیمت مسکن در سالهای اخیر در همه شهرهای کشور افزایش داشت، تسهیلات جدید خرید و ساخت مسکن می تواند قدرت مالی متقاضیان خرید خانه را به صورت نسبی تقویت کند. احمدی درباره سقف های جدید تسهیلات خرید و ساخت مسکن اضافه کرد: این تسهیلات با خرید اوراق گواهی حق تقدم بعنوان امتیاز تسهیلات، قابل دریافت و استفاده است. در تهران، سقف تسهیلات اوراق که البته برای ساخت هم قابل استفاده می باشد، به ۲۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها و شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر به ۱۶۰ میلیون تومان و در سایر شهرها هم به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد. سقف جدید تسهیلات اوراق مسکن برای واحدهای مسکونی با حداکثر قدمت ۲۵ سال ساخت، قابل استفاده می باشد. وی درباره شکل دیگر استفاده از تسهیلات اوراق مسکن اظهار داشت: در صورت درخواست دریافت تسهیلات به صورت زوجین، زن و شوهر هر یک می توانند به صورت مجزا از سقف تسهیلات مذکور برای خرید و یا ساخت یک واحد مسکونی به صورت مشترک استفاده کنند.
احمدی در تشریح چگونگی استفاده از تسهیلات اوراق مسکن برای خرید واحدهای مسکونی با عمر بنای بیشتر از ۲۵ سال ساخت خاطرنشان کرد: در واحدهای مسکونی با عمر بنای ۲۵ تا ۳۰ سال ساخت، سقف تسهیلات در تهران، مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و همینطور سایر مناطق شهری به ترتیب ۱۶۰ میلیون تومان، ۱۲۰ میلیون تومان و ۸۰ میلیون تومان تعیین شده است. همینطور متقاضیانی که بخواهند به صورت زوجین از این تسهیلات استفاده کنند، سقف تسهیلات برایشان ۲ برابر این ارقام خواهد شد. احمدی سقف تسهیلات جعاله مسکن را هم ۸۰ میلیون تومان اعلام نمود. این رقم هم در مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار افزایش یافت. وی خطاب به متقاضیان این نوع تسهیلات اعلام کرد، جزئیات اقساط ماهانه تسهیلات خرید مسکن برحسب میزان سقف تسهیلات، در سایت اطلاع رسانی بانک تخصصی بخش مسکن وجود دارد ضمن آنکه در بخش خدمات الکترونیکی در سایت اطلاع رسانی، امکان محاسبه اقساط تسهیلات هم فراهم است. احمدی ابراز امیدواری کرد تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق بتواند تحرک نسبی در بازار مسکن در راه رونق به وجود بیاورد. این پیشبینی از آنجایی مطرح است که در شهرهای کوچک و متوسط کشور، با عنایت به سطح قیمت مسکن، قدرت پوشش تسهیلات جدید مناسب ارزیابی می شود. ۲۲۳۲۲۵

1400/07/13
12:07:53
5.0 / 5
483
تگهای خبر: تسهیلات , خدمات , رونق , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان