وزیر راه:

تکمیل پروژه راه آهن بوشهر - شیراز را با جدیت دنبال می نماییم

تکمیل پروژه راه آهن بوشهر - شیراز را با جدیت دنبال می نماییم وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با رایزنی با رییس جمهور به دنبال ساماندهی و تکمیل راه آهن شیراز - بوشهر بعنوان یک پروژه حیاتی هستیم.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی عصر پنجشنبه در نشست با نمایندگان اقشار مختلف مردمی در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان دیر، گفت: اصلی ترین مسئله کشور و دولت بحث کرونا بود که با جان مردم سرو کار داشت و خوشبختانه با واردات حجم زیاد واکسن روند واکسیناسیون افراد به خوبی در حال انجام می باشد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: یکی دیگر از موضوع ها و چالش های مهم دولت بحث معیشت و زندگی مردم بود که در جلسات گوناگون دولت مورد بررسی قرار گرفته تا بتوانیم به ثبات برسیم.
وی با اعلان اینکه مطالبات مردم را به رییس جمهور منتقل خواهم کرد، عنوان داشت: به شکلی عمل می نماییم که حاصل آن ایجاد تغییر در روند زیرساخت های شهرستان دیر باشد.
قاسمی اظهار داشت: خوشبختانه برای استان بوشهر استانداری مردمی انتخاب شده که با استان و مردم شهرستان دیر و رزمندگان آشنایی دارد و در کنار نمایندگان مجلس می توانند مشکلات را مرتفع کنند.
وی به اولویت های وزارت راه و شهرسازی اشاره نمود و تصریح کرد: کریدور جنوب نقش اقتصاد دریامحور دارد و برای ساحل نشینان مؤثر است به طول ۳۹۰ کیلومتر از چابهار تا شلمچه تا سال ۱۴۰۱ تکمیل می شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: راه آهن شیراز- بوشهر ۷۰ درصد اعتبار آن از محل وزارت نفت و مابقی آن توسط سایر وزارتخانه ها توافق شده صورت گیرد که با رایزنی با رییس جمهور به دنبال ساماندهی و تکمیل این پروژه حیاتی هستیم.
حل مشکل اتوبان بوشهر - دیر
وی با اعلان اینکه تلاش می نماییم مشکل اتوبان بوشهر - دیر حل شود، اظهار داشت: در دورانی که در وزارت نفت بودیم دو هزار میلیارد تومان برای پروژه های استان بوشهر همچون اتوبان بوشهر-دیر، بیمارستان های اهرم و دیر هزینه گرفته شد.
قاسمی با اشاره به قول رییس جمهور در خصوص ساخت چهار میلیون مسکن، اشاره کرد: عده ای می گویند این کار شدنی نیست اما ما به دنبال جهش تولید مسکن هستیم به شکلی که هیچ فردی در شهرستان و استان فاقد مسکن نباشد.
وی اضافه کرد: از افراد فاقد مسکن خواهش می کنم در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنند چون ساخت مسکن در هر منطقه متقاضی محور است.
وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: هر کس فاقد مسکن باشد زمین و تسهیلات خوب و ارزان در اختیار او قرار می دهیم.
وی اشاره کرد: بعضی مناطق ساخت مسکن را به خود مردم واگذار کرده و در جاهایی که نیاز به ساخت مجتمع های مسکونی باشد، دولت زیرساخت های مورد نیاز رفاهی و درمانی را راه اندازی می کند.
شروع ساخت ۲ میلیون مسکن
قاسمی با اشاره به شروع ساخت دو میلیون مسکن از امسال، اظهار داشت: بنیاد مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، ۴۰۰ هزار واحد مسکونی راه اندازی می کند.
وی با اعلان اینکه یکی از موضوعات معیشتی مردم همین بحث مسکن می باشد، افزود: مردم باید هرچه سریع تر در سامانه وزارت راه و شهرسازی ثبت نام کنند.
قاسمی اشاره کرد: هیچ نوع محدودیتی برای تعداد ثبت نام و زمین و تسهیلات نداریم.
وی اشاره کرد: مردم ارباب و ما رعیت آنها هستیم که امیدواریم بتوانیم خدمتگزار واقعی برای آنها باشیم.
در این جلسه نمایندگانی از اقشار مختلف مردم مطالبات خودرا در زمینه های کشاورزی، صید و صیادی و سفاری، اشتغال و صنایع و مسئولیت های اجتماعی و مشکلات شهرستان مطرح نمودند.

1400/07/16
14:02:04
5.0 / 5
278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان