معاون سازمان راهداری:

هیچ قیر رایگانی تا حالا به سازمان راهداری تحویل نشده است

هیچ قیر رایگانی تا حالا به سازمان راهداری تحویل نشده است معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برمبنای قانون بودجه، مجلس 15 هزار میلیارد تومان برای تامین قیر رایگان پیش بینی کرده که تا کنون قیری به این سازمان تحویل نشده است.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عضو هیأت عامل و معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: برمبنای بند ز تبصره یک قانون بودجه ۱۴۰۰، مجلس شورای اسلامی مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر پیش بینی کرده است.
محمد تیموری روز سه شنبه در جریان سفر خود به بوشهر اشاره کرد: از این مقدار اعتبار، ۴۸ درصد برای تامین قیر راه های روستایی و بین شهری اختصاص می یابد.
هنوز قیر رایگان به راهداری تحویل نشده
وی بیان کرد: همین طور باتوجه به استفساریه خوب مجلس شورای اسلامی مقرر است وزارت نفت مواد اولیه تولید قیر را رایگان به قیرسازها بدهد و از آن محل ما نیز قیر رایگان را تحویل بگیریم که با گذشت زمان و با وجود صراحت قانون هنوز قیری به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای تخصیص نیافته است.
تیموری درباب وضعیت ناوگان و ماشین آلات راهداری کشور اظهار داشت: در کشور ۱۴ هزار دستگاه ناوگان و ماشین آلات راهداری وجود دارد که از این شمار ۱۰ هزار دستگاه سنگین و نیمه سنگین هستند.
وی افزود: از این ۱۰ هزار دستگاه ناوگان راهداری بیش از ۶۰ درصد عمر بالای ۲۵ سال دارند که مشمول فرسودگی می شوند و باید نوسازی شوند.
واردات کامیون های ۳ سال ساخت می تواند قسمتی از فرسودگی ناوگان را جبران کند
معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به شرایط ناوگان باری اظهار داشت: برای ناوگان باری با بهره گیری از ظرفیت بند سه ماده ۳۰ قانون احکام دائمی کشور بحث ورود کامیون های زیر سه سال به کشور در دستورکار قرار گرفته است که اگر از این مسیر ماشین هایی با برند مناسب و خوب وارد ناوگان حمل و نقل کشور شود قسمتی از عقب افتادگی ها و فرسودگی ناوگان جبران می شود.
وی همین طور در نشست شورای راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر بر لزوم صرفه جویی در اعتبارات و امکانات در اختیار تاکید و اشاره کرد: شرایط سختی به لحاظ اعتباری بر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حاکم است و همگان وظیفه داریم در وضعیت سخت فعلی بیشترین صرفه جویی را داشته باشیم.

1400/07/22
12:55:25
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان