خرید اوراق تسهیلات مسکن بار دیگر در شعب بانک امکانپذیر شد

خرید اوراق تسهیلات مسکن بار دیگر در شعب بانک امکانپذیر شد رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک تخصصی بخش مسکن اعلام نمود: امکان برخورداری از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن برای کسانی که در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند فراهم گردید.به گزارش فراز برج به نقل از بانک عامل بخش مسکن؛ محسن کریمی اضافه کرد: تفاهم بانک مسکن با سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار، باعث به وجود آمدن امکان ایجاد دارایی اوراق تسه برای مشتریان غیر سجامی در نماد تسه ۰۰۰۶ شد.

پیش از این بعضی از دارندگان سپرده های ممتاز که فرایند ثبت نام در سجام را تکمیل نکردند، از امکان دریافت اوراق تسه در دوره های ماهانه محروم بودند و برای آنان دارایی اوراق تسه ایجاد نمی گردد.

کریمی در اینباره تصریح کرد: بانک عامل بخش مسکن از دو مسیر کوشش کرد این مشکل را برطرف کند.

به قول رئیس اداره کل نقدینگی و خزانه داری بانک مسکن تلاشهای مختلفی برای ترغیب و تسهیل ثبت نام صاحبان سپرده ممتاز در سامانه سجام صورت گرفت که یکی از این اقدامات عرضه خدمات احراز هویت در ۳۶۴ شعبه منتخب بانک عامل بخش مسکن بود.

کریمی اضافه کرد: این خدمات با هدف تشویق مشتریان به ثبت نام در سامانه سجام بود تا مسئله ایجاد دارایی اوراق تسه برای این گروه فراهم گردد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار سیاست های تشویقی برای پیگیری ثبت نام مشتریان در سجام، اقداماتی هم برای مکاتبه و رایزنی با نهادهای بازار سرمایه برای ایجاد دارایی اوراق تسه برای اشخاص مذکور صورت گرفت.

کریمی این خبر خوش را به مشتریان داد که با حسن نظر مدیران بازار سرمایه دارایی تخصیص یافته به اشخاص غیر سجامی که دارای کد بورسی فعال بودند بوجود آمد.

سامانه سجام با هدف ایجاد یک سامانه جامع و یکپارچه برای ثبت و نگهداری اطلاعات سرمایه گذاران، از جانب شرکت سپرده گذاری مرکز اوراق بهادار افتتاح شد تا عرضه خدمات به سهامداران با سرعت بیشتری انجام گیرد.

ثبت نام در سامانه سجام برای هرگونه فعالیت در زمینه بورس الزامی است و در واقع بستری برای بازار سرمایه شناخته می شود که اطلاعات همه سرمایه گذاران بورسی، شامل ایرانی، خارجی، حقیقی و حقوقی را در بر می گیرد.
تلاش کردیم برای دارندگان حساب ممتاز که امکان فروش اوراق تسهیلات مسکن در فرابورس نداشتند، راهی پیدا کنیم

با این وجود بانک عامل بخش مسکن کوشیده برای آن بخش از صاحبان سپرده گذاری ممتاز که در سجام ثبت نام نکرده و به علت داد و ستد اوراق تسه در بازار سرمایه از تبدیل منابع خود به اوراق محروم هستند راهکاری پیدا کند.

او هدف از این اقدام را حفظ منافع مشتریان بانک، کمک به ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای اوراق تسه بعد از افزایش سقف تسهیلات مسکن و کاهش ریسک نقدینگی بانک ناشی از انباشت تعهدات عنوان نمود.

وی با اخطار نسبت به این که احتمال مساعدت مجدد از طرف نهادهای ذی ربط در آینده کم خواهد بود، لزوم دارد اقداماتی توسط شعب بانک در دستور کار قرار گیرد تا از تکرار وضعیت مشابه و احتمال ضرر و زیان مشتریان به علت عدم ایجاد دارایی اوراق آنان و انباشت تعهدات بانک جلوگیری شود.

وی اظهار داشت: برای آنکه در آینده چنین مشکلی پیش نیاید وضعیت سجامی اشخاص هنگام افتتاح سپرده های ممتاز جدید و پیگیری وضعیت ثبت نام مشتریان قدیمی در سجام کنترل شود.
اسامی دارندگان بیشتر از ۵۰ برگه تسه به شعب ابلاغ گردیده است

او همینطور اظهار داشت: فهرست اشخاصی که بیشتر از ۵۰ برگ اوراق به آنان تخصیص یافته استخراج و به مدیریت های شعب ارسال شده است بنابراین از مسؤلان شعب خواست از راه پیگیری فوری ثبت نام آنان را تکمیل کنند.

کریمی در انتها تصریح کرد: خدمات احراز هویت سجام علاوه بر شعب منتخب بانک از راه سایر مراکز احراز هویت و همینطور اپلیکیشن های غیر حضوری همچون سایت کارگزاری بانک تخصصی بخش مسکن هم به متقاضیان عرضه می شود که انتظار می رود همکاران به نحو مناسبی نسبت به راهنمایی مشتریان جهت بهره مندی از این خدمات اقدام نمایند.

1400/07/23
10:35:28
5.0 / 5
211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان