وزیر راه وشهرسازی خبر داد؛

برنامه مشترک وزارتخانه های راه و صنعت برای تامین مصالح ساختمانی

برنامه مشترک وزارتخانه های راه و صنعت برای تامین مصالح ساختمانی فراز برج: وزیر راه و شهرسازی بر لزوم هماهنگی برای ایجاد شهرک های صنعتی، شهرهای لجستیک، شهرهای جدید و شهرک های مسکونی در مجاورت یکدیگر تاکید کرد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست مشترک با سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی، با اشاره به برنامه ریزی برای شروع عملیات راه اندازی ۲ میلیون واحد مسکونی در امسال، گفت: برمبنای اطلاعات موجود، حالا کمبودی از منظر مصالح ساختمانی در کشور وجود ندارد و باید برای تامین مصالح در زمان مناسب، برنامه ریزی لازم انجام گیرد.
وزیر راه و شهرسازی، فولاد و سیمان را همچون مهم ترین مصالح مورد نیاز برای راه اندازی واحدهای مسکونی برشمرد و اظهار داشت: باید برنامه مشترکی برای تامین بموقع و به صرفه این مصالح تدوین شود.
قاسمی در ادامه این جلسه، به موضوع آمایش سرزمین اشاره نمود و اظهار داشت: راه اندازی قسمتی از ۴ میلیون واحد مسکونی باید در شهرها و شهرک های جدید صورت گیرد، اما این مساله نیازمند ایجاد اشتغال در این مناطق است.
وی افزود: هماهنگی برای ایجاد شهرک های صنعتی، شهرهای لجستیک، شهرهای جدید و شهرک های مسکونی در مجاورت یکدیگر می تواند موجب شود که واحدهای مسکونی به وجود آمده قابلیت سکونت داشته باشند و طرح های انتقال جمعیت با موفقیت اجرا شود.
استفاده از ظرفیت تولید داخل برای نوسازی ناوگان جاده ای
وی در ادامه به مساله نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای اشاره نمود و اظهار داشت: حالا به تامین ناوگان کامیون با ظرفیت ۱۰ تن، نیاز است و این مساله باید بوسیله تولید داخل تامین شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه خواهان مشارکت برای نوسازی ناوگان ریلی شد و اظهار داشت: باید برای انتقال حمل بار از جاده به ریل در دستور کار قرار گیرد که این مساله نیازمند رفع خلأهای موجود در اتصال شبکه ریلی به سرچشمه های بار است.
وی در ادامه خواهان پرداخت بدهی شرکت های صنعتی به شرکت راه آهن شد تا منابع مالی برای توسعه شبکه راه آهن و بهبود عملکرد صنعت حمل و نقل ریلی برقرار شود.
همچنین در این دیدار، فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت که همراه تعدادی از معاونان و همراهان در نشست مشترک با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی حضور داشتند، از آمادگی وزارت صنعت برای شروع برنامه اجرائی قانون جهش تولید مسکن و همین طور نوسازی ناوگان باری کشور با بهره گیری از ظرفیت داخلی تاکید نمود.


منبع:

1400/07/29
14:45:39
5.0 / 5
311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان