وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

پرداخت وام نهضت ملی مسکن از یکی دو هفته دیگر شروع می شود

پرداخت وام نهضت ملی مسکن از یکی دو هفته دیگر شروع می شود به گزارش فراز برج در حالیکه قرار بود پرداخت تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی نهضت ملی مسکن از امروز آغاز شود، وزیر راه و شهرسازی از تعویق یکی دو هفته ای آن اطلاع داده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی بامداد دوشنبه ۱۰ آبان در چهارمین همایش ملی پدافند شهری اظهار نمود: در آخرین جلسه ای که روز گذشته با رئیس بانک مرکزی داشتیم قرار شد امروز (دوشنبه ۱۰ آبان) به همه بانکهای کشور تسهیلات نهضت ملی مسکن ابلاغ شود.
وی اضافه کرد: همه بانکها مکلف به تخصیص ۲۰ درصد سهم تسهیلات کشور معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده اند.
وزیر راه و شهرسازی افزود: این مورد قانون است و درصورتیکه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، ۲۰ درصد جریمه مالیاتی می شود؛ بانکها موظفند این تخصیص سهم را اجرا کنند.
وی خاطرنشان کرد: سهم هر استان و همینطور سقف تعداد واحدها در هر شهرستان مشخص شده است؛ این تسهیلات ابلاغ گردیده و دوستان ما می توانند از فردا بامداد (سه شنبه ۱۱ آبان) که کار عملیاتی-اجرایی را آغاز می کنند، نخستین بخش این تسهیلات را درخواست کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می شود.
البته با عنایت به فرآیند ابلاغ به بانک ها، به صورت طبیعی شروع پرداخت اندکی زمان می برد و پرداخت وام از یک روز بعد از ابلاغ، عملاً امکانپذیر نیست؛ موضوعی که رستم قاسمی ساعاتی بعد در یک گفتگوی رادیویی مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: دوشنبه ۱۰ آبان این مصوبه به بانکها ابلاغ گردیده بود اما پرداخت آن از چند روز آینده شروع می شود.
وی اضافه کرد: مسؤلان این وزارت خانه یکشنبه ۹ آبان با بانکها جلسه داشته اند ولی قرار شد پرداخت تسهیلات با چند روز تأخیر و حداکثر یکی دو هفته آینده عملیاتی شود.

1400/08/11
23:07:32
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان