شرط ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال در مسکن دولتی

شرط ثبت نام افراد مجرد بالای ۱۸ سال در مسکن دولتی ایرنا نوشت: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: اعضای شورای عالی مسکن با کلیات طرحی که منجر به ثبت نام مشروط افراد مجرد بالای 18 سال در نهضت ملی مسکن می شود، موافقت کردند.


محمود محمودزاده اضافه کرد: کلیات ثبت نام مجردها در طرح نهضت ملی مسکن به شرط تاهل در زمان تحویل واحد مسکونی، در جلسه شب گذشته شورای عالی مسکن مورد تایید قرار گرفت. وی توضیح داد: پیش تر با تصویب هیات وزیران امکان ثبت نام مردان مجرد بالای ۴۵ سال در طرح نهضت ملی مسکن فراهم شده بود، اما پیشنهاد ثبت نام سایر مجردها که سن کمتری دارند شب گذشته در شورای عالی مسکن نیز مورد تصویب قرار گرفت که شرط تاهل در زمان تحویل ملک به آنها با اهمیت ترین تبصره این مصوبه است. معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر این اساس وزارت راه و شهرسازی با هدف تسهیل ازدواج مجردها به دنبال بررسی جزئی تر این طرح خواهد بود تا با بررسی جنبه های مختلف حقوقی، این مصوبه در نهایت بدون نقص وارد مرحله اجرائی شود.
محمودزاده با اعلان اینکه فضای کلی جلسه موافق با حضور مجردها در ثبت نام طرح های مسکنی است، افزود: از آنجا که ثبت نام مجردها مشروط به متاهل بودن در زمان تحویل واحد مسکونی است، به زودی جزئیات اجرای این قانون تهیه و برای موافقت نهایی به شورای عالی مسکن برده خواهد شد. وی اشاره کرد: تا زمان تصویب جزییات، اجرای این مصوبه قطعی نیست و امکان ثبت نام هم برای همه مجردها وجود ندارد. قصد دولت سیزدهم بر این است که با ساخت چهار میلیون واحد مسکونی، کسری مسکن در کشور را جبران کند. برمبنای تصمیم اولین جلسه شورای عالی مسکن، کار با ساخت ۲ میلیون مسکن شروع شده است. حالا ثبت نام بوسیله سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir انجام می شود و متقاضیان از ساعت ۱۲ روز ۲۷ مهرماه ثبت نام در سامانه ثمن را شروع کردند و تا ۱۵ آذر فرصت دارند برای ثبت نام در این سامانه اقدام نمایند. ۲۲۳۲۲۵


منبع:

1400/08/28
22:29:10
5.0 / 5
234
تگهای خبر: ساخت , شهرسازی , كشور , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان