مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد به گزارش فراز برج وزیر راه و شهرسازی از مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای مسکن جوانان مجرد آگاهی داد و اظهار داشت: با اهمیت ترین کار دولت تکمیل کریدورهای شرق - غرب و شمال - جنوب است.


به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با بیان این که با اهمیت ترین هدف دولت تکمیل کریدورهای کشور در کریدور شرق غرب و شمال و جنوب است اظهار نمود: این اقدام موجب کاهش هزینه و زمان برای همسایگان شمالی، جنوبی، شرق و غرب ایران خواهد شد. بعنوان مثال روسیه سالانه حدود 30 هزار تن زغالسنگ را بوسیله دریای سیاه و سرخ به هند صادر می کند که در صورت تکمیل کریدورهای ایران علاوه بر کاهش شایان توجه زمان، درآمدهای فراوانی هم نصیب ایران و هم نصیب کشورهای همسایه می شود. وزیر راه و شهرسازی همین طور با اشاره به درخواست تمدید ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه ثبت اسناد و املاک اضافه کرد: به مردم سفارش می نماییم حتما در این سامانه ثبت نام کنند چونکه زیرساخت لازم برای برنامه ریزان کشور بشمار می رود و بسیار بسیار مهم می باشد. قاسمی با اعلان اینکه در این سامانه مردم خوداظهاری کرده و اطلاعات سکونتی خودرا ثبت می کنند اشاره کرد: به زودی مجوز تمدید ثبت اطلاعات را در این سامانه دریافت خواهیم کرد. وی همین طور با اشاره به ثبت نام نهضت ملی مسکن در سامانه ثمن اظهار نمود: تا حالا حدود 3 میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که به زودی در شهرهایی که مشکل زمین داشتیم سامانه بازگشایی خواهد شد در این صورت پیش بینی می نماییم تقاضا برای نهضت ملی مسکن به 4 میلیون ثبت نام افزایش یابد. وزیر راه و شهرسازی همین طور از مصوبه شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد آگاهی داد و اظهار داشت: به زودی در این رابطه اطلاع رسانی خواهیم کرد. قاسمی با اشاره به شروع عملیات اجرائی 20 هزار واحد مسکن نهضت ملی در استان فارس اظهار داشت: دو هفته دیگر 30 هزار واحد از این طرح را در استان قم شروع خواهیم کرد. رستم قاسمی همین طور با اشاره به بهره گیری از توان بخش خصوصی برای ساخت آزادراه ها اظهار داشت: به دنبال جذاب کردن پروژه های عمرانی برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم. بعنوان نمونه آزادراهی که مقرر است 10 ساله و با روش BOT واگذار شود، برای جذاب تر شدن، 15 ساله به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.
وی اشاره کرد: در صورتی که حمل و نقل کشور رشد کند، می تواند بیش از 20 درصد GDP را در اختیار بگیرد. وی تصریح کرد: طرح های عمرانی نیمه تمام زیادی داریم که اتمام آنها چه در بخش ریلی و چه جاده ای مهم می باشد. کشور ما از جایگاه ژئوپلیتیک برخوردارست که سبب شده اتمام طرح های ریلی و جاده ای نیمه تمام برایمان حائز اهمیت باشد. وزیر راه و شهرسازی افزود: با اعتبارات دولتی و بودجه ای امکان اتمام پروژه ها در زمانبندی مقرر وجود ندارد. بارها این مسئله را نیز در محلی مطرح کرده ایم. بدین جهت در لایحه بودجه 1401 تبصره هایی پیش بینی شده تا که پروژه های عمرانی در بخش آزادراه ها و بزرگراه ها در زمان مقرر تمام شود. قاسمی با اشاره به اینکه حدود 400 هزار کامیون در کشور داریم که برمبنای برنامه 160 هزار دستگاه را نوسازی می نماییم، افزود: هماهنگی ها با مجلس برای تسریع در نوسازی ناوگان فرسوده کامیون انجام شده است. 223223


منبع:

1400/09/30
14:13:06
5.0 / 5
304
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان