وزیر صمت:

مخالف واردات لوکوموتیو هستم

مخالف واردات لوکوموتیو هستم به گزارش فراز برج وزیر صمت اظهار داشت: با واردات لوکوموتیو مخالفم، نمی گذاریم جایی که ظرفیت تولید داریم واردات صورت گیرد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت صمت، سید رضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل با اعلان اینکه برای بهبود و ارتقای مدیریت، معاونتی مستقل با عنوان صنایع حمل و نقل در ساختار جدید وزارت صمت به وجود آمده است، اظهار نمود: برنامه اصلاحی صنعت خودرو در ۹ محور تدوین شده است که با اجرائی شدن آن ارتقای این صنعت کلید خواهد خورد.
وی اشاره کرد: طرح تامین مالی زنجیره ای و پروژه جریان شفاف کالا، ظرفیت های مناسبی برای فعالان تولید همچون صنایع حمل و نقل به وجود می آورد.
وزیر صمت با اعلان اینکه در ساختار جدید وزارت صمت دفتر صنایع ریلی و دریایی به وجود آمده است، اظهار داشت: هر سه ماه یک دفعه مسائل رشته فعالیت ها در نشست هم اندیشی با فعالان آن حوزه بررسی و تحلیل می شود.
قیمت ها در زمینه فولاد و سیمان متعادل شد
فاطمی امین در ادامه با بیان این که در تامین مواد اولیه اقدامات خوبی انجام گرفت، افزود: قیمتها در زمینه فولاد و سیمان متعادل شد.
وی یکی از مزایای ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت را جلوگیری از تخلف و قاچاق دانست و اشاره کرد: ثبت فاکتورها مبنای مالیات و ارائه پرداختهای بانکی است.
وزیر صمت همین طور اعلام نمود: ثبت معاملات حوزه خودرو تا آخر سال در سامانه جامع تجارت راه اندازی می شود.
با واردات لوکوموتیو مخالفم
وی همین طور اشاره کرد: با واردات لوکوموتیو مخالفم، نمی گذاریم جایی که ظرفیت تولید داریم واردات صورت گیرد.
وزیر صمت همین طور با اعلان اینکه دفتر ماشین آلات کشاورزی، راهسازی و معدنی در ساختار جدید وزارت صمت بوجود آمد، اظهار داشت: برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا آخر سال یا سال آینده اجرا می گردد.
فاطمی امین اشاره کرد: برای تحقق اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید در چند حوزه همچون صنایع حمل و نقل سرآمد شویم.
گفتنی است که نشست هم اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و نقل به میزبانی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد.
فعالان این حوزه پیشنهاداتی همچون تعیین تکلیف بدهی قطعه سازان به خودروسازان، انعقاد قراردادهای طولانی مدت خودروسازان با قطعه سازان توجه به صنعت دوچرخه برای رسیدن به استانداردهای جهانی، هم افزایی با سازمان محیط زیست و استاندارد برای گرفتن مجوزات لازم و به روز رسانی ناوگان حمل و نقل با ظرفیت های داخلی را مطرح نمودند.
بازنگری قانون اسقاط موتور سیکلت، ضرورت تحقیق و توسعه، ارتقای برندینگ، پشتیبانی از صنایع حمل و نقل دریایی و ریلی، حمایت ازصنعت ماشین آلات راهسازی و توجه به خدمات بعد از فروش نیز از دیگر پیشنهادت مطرح شده بود.


منبع:

1400/10/18
21:03:22
5.0 از 5
414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان