در نامه ای از سوی رئیس سازمان توسعه تجارت؛

اعلام برنامه زمان بندی شناورهای کشتیرانی دریایی خزر

اعلام برنامه زمان بندی شناورهای کشتیرانی دریایی خزر فراز برج: برنامه زمان بندی شناورهای کشتیرانی دریایی خزر در بازه زمانی پانزدهم دی ماه لغایت سی ام بهمن ماه اعلام گردید.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، باتوجه به اهمیت موضوع خطوط منظم کشتیرانی بتازگی علیرضا پیمان پاک، رییس سازمان توسعه تجارت در نامه ای به غلامحسین شافعی، رییس اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برنامه زمان بندی شناورهای کشتیرانی دریایی خزر در بازه زمانی پانزدهم دی ماه لغایت سی ام بهمن ماه اعلام نموده و از برقراری خطوط منظم دریایی در زمینه دریایی خزر به مقصد بنادر روسیه و قزاقستان آگاهی داده است.
در این نامه برنامه زمان بندی شناورهای کشتیرانی دریایی خزر در بازه زمانی پانزدهم دی ماه لغایت سی ام بهمن ماه به شرح زیر اعلام شده است.

به گزارش فراز برج به نقل از مهر، خطوط منظم دریایی کمک می نماید که صادرکننده متوجه شود چه زمانی کالایش صادر می شود. اهمیت این مساله در اینجاست که یک سری از کالاها فسادپذیر هستند، وقتی بعنوان مثال اعلام می شود ۵ بهمن کشتی آغاز به حرکت می کند، باید ۵ بهمن حرکت نماید نه این که کشتی رانی اعلام نماید بار تکمیل نشده است و باید دو سه روز صبر کنید، چونکه در این صورت اگر کالای فاسد شدنی در بارها موجود باشد، فاسد می شود.
کشتی هایی که اعزام می شوند، میانگین ۲۵۰ کانتینر با ظرفیت ۲۰ فوت هستند؛ یعنی هر کشتی حدود ۵ هزار تن ظرفیت دارد. اگر ۸ سفر صورت گیرد با احتساب بارهای وارداتی حدوداً در طول ماه از این طریق بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تن باربری انجام می شود.
بر این اساس، در همین راستا ۸ خط از اول آبان ماه افتتاح شد که از بنادر شمالی ایران به مقصد بنادر آستاراخان و ماخاچ قلعه روسیه و همین طور بندر اکتائو قزاقستان حرکت می کند که طبق برنامه ریزی های انجام شده، در آینده نزدیک این ۸ خط به ۱۰ خط افزایش خواهد یافت.


منبع:

1400/10/20
23:55:24
5.0 / 5
44
تگهای خبر: باربری , بندر , شناور , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان