دادستان دیوان محاسبات كشور:

پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان مناسب نمی باشد

پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان مناسب نمی باشد دادستان دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان مناسب نمی باشد و باید سرعت بیشتری بگیرد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، علی کامیار در آئین تکریم ومعارفه رییس دیوان محاسبات استان هرمزگان، اضافه کرد: پیشرفت طرح های اقتصادی هرمزگان به سبب اختصاص قطره چکانی بودجه اصلاً مناسب نمی باشد و باید رسیدگی شود.
وی با اعلان اینکه در دولت گذشته متأسفانه به بهانه تحریم هر کسی به سلیقه خود عمل می کرد و مجلس غریب می ماند، اشاره کرد: چهار ماه پیش از موعد مقرر تلفیق بودجه تقدیم مجلس شد.
کامیار افزود: در این دوره نخستین بار است که گزارش دیوان محاسبات مورد استقبال رییس جمهور قرار می گیرد و در این دوره آیت الله رئیسی ضمن تشکر از دیوان محاسبات اعلام نمود دولت نسبت به اشکالات مطرح شده باید تلاش کند.
دادستان دیوان محاسبات کشور با اشاره به این که مسائل اختصاصی هرمزگان دریا محور است و رفع مشکلات این بخش مورد توجه دیوان محاسبات است، اشاره کرد: اختصاص و مصرف متمرکز بودجه سبب می شود استانهای دور بهره لازم را از بودجه نبرند.
وی با اعلان اینکه سیاست جدید این دیوان، رسیدگی به تخلفات و دوری از اطاله دادرسی است، عنوان کرد: اعمال سلیقه فردی در مسائل و اجرای قوانین از طرف مدیران مغایر با قانون است و باید رسیدگی شود.
همچنین در ادامه مدیرکل هماهنگی استانهای دیوان محاسبات کشو ر اظهار داشت: یکی از رویکرد های دیوان محاسبات، نظارت مبتنی بر توسعه است.
روح الله اکبری با اشاره به این که نظارت، علاوه بر فساد ستیزی سبب کارآمدی دستگاه های اجرائی هم می شود، اظهار نمود: بمنظور کارآمد سازی باید در حوزه ترک فعل و تصمیمات نادرست مدیران ورود کرد که حاصل آن پیشرفت کشور، استان و ارتقا کیفیت زندگی مردم است.
در ادامه احمد مرادی عضو مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اظهار داشت: از دستگاه های نظارتی خصوصاً، دیوان محاسبات به عنوان دستگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی درخواست دارم در کنار نظارت های دقیق، چالش های مدیران را در نظر بگیرند و اجازه دهند مدیرانی که سو نیت ندارند بتوانند در حیطه وظایفشان ریسک کنند.
وی اظهار نمود: طبق رویه دیوان محاسبات امکان بکارگیری مدیر کل دیوان محاسبات بومی در همان استان وجود ندارد اما همچنان انتظار داریم از توان نیروهای هرمزگانی در سمت مدیرکلی سایر استانها استفاده گردد.
همچنین مرادیان، مدیرکل جدید دیوان محاسبات هرمزگان نیز اظهار داشت: هدف ما کمک به شتاب توسعه هرمزگان است، مدیران اطمینان داشته باشند تا آن زمان که نیتشان شتاب بخشی به توسعه استان باشد در محیطی امن در کنار آنها خواهیم بود و از هیچ مشاوره و راهنمایی هم دریغ نخواهیم کرد. در مقابل با مدیران کم کار و متخلف هم برخورد خواهیم کرد و درباب ترک فعل مدیران با کسی تعارف نداریم.
در اختتام این مراسم ابراهیم مرادیان بعنوان رییس دیوان محاسبات هرمزگان معرفی و از زحمات ۹ ماهه سالاری، سرپرست دیوان محاسبات قدردانی گردید.

1400/11/01
12:13:12
5.0 / 5
314
تگهای خبر: اقتصاد , بندر , دستگاه , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان