معاون وزیر راه:

ایران ناوگان ریلی از روسیه تهیه می کند

ایران ناوگان ریلی از روسیه تهیه می کند به گزارش فراز برج مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: در مسافرت به روسیه، مذاکرات خوب و رو به جلویی در بالاترین سطح مقامات حوزه حمل و نقل ریلی دو کشور انجام شد که یکی از این موارد، تامین ناوگان ریلی از روسیه بود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن پیرامون سفر اخیر به روسیه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «در سفر به روسیه، مذاکرات خوب و رو به جلویی در بالاترین سطح مقامات حوزه حمل و نقل ریلی دو کشور اجرا شد. در این سفر که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، اینجانب و همین طور مسئولان حوزه های حمل و نقل دریایی، هوایی و جاده ای کشور برگزار شد، سه دیدار مهم درباب موضوعات ریلی انجام گرفت.
یک دیدار با ویتالی ساولیف وزیر حمل و نقل روسیه، یک دیدار با بلازاروف رییس راه آهن روسیه و دیداری نیز با پاولوف قائم مقام راه آهن روسیه داشتیم.
همچنین در این سفر، تفاهمنامه جامع حمل و نقل بین وزیر حمل و نقل روسیه و وزیر راه و شهرسازی ایران به امضا رسید.
تفاهمات خوبی هم در حوزه ناوگان صورت گرفت که پیشرفت و توسعه مشهود کریدور شمال جنوب را در پی خواهد داشت.
این کریدور بنادر جنوبی ایران شامل بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و شهید بهشتی چابهار را بوسیله مرزهای اینچه برون در شرق دریای خزر، آستارا در غرب دریای خزر و بنادر شمالی همچون امیرآباد، کاسپین و انزلی را به روسیه، همسایه های شمالی ایران و اروپای شرقی متصل خواهدنمود.
تکمیل راه آهن رشت-آستارا، اصلاح و برقی سازی خط ریلی اینچه برون-گرمسار و تامین قسمتی از لکوموتیو مورد نیاز کشور همچون موضوعات مورد گفتگو در این سفر بود.
با افزایش تنش روسیه و غرب و کاهش مبادلات فیمابین، طبیعتاً حجم تجارت روسیه با کشورهای آسیایی و آفریقایی افزایش می یابد.
با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی ایران که اصطلاحاً چهار راه تجارت جهانی است و نیز تنش های رو به افزایش روسیه با اروپا و آمریکا، شاهد افزایش تمایل مقامات این کشور به گسترش همکاری ها با جمهوری اسلامی ایران در زمینه ترانزیت هستیم.
ما نیز از این مساله استقبال می نماییم و امیدواریم با بهره گیری از فرصت تاریخی پیش آمده، بتوانیم حداکثر منافع را برای ملت ایران به دست آوریم. نباید گذاشت این دفعه نیز این فرصت تاریخی به سبب کوتاهی و سستی ها، موقعیت نشناسی ها و احیاناً نفوذها از دست برود.»


منبع:

1401/02/20
23:25:51
5.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان