از سوی وزیر راه؛

اعلام قیمت بلیت پروازهای اربعین ۶ میلیون تومان

اعلام قیمت بلیت پروازهای اربعین ۶ میلیون تومان وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای جلوگیری از نابسامانی های فروش بلیت و انجام پروازهای اربعین بخشنامه ای صادر می نماییم و اگر لازم باشد خودم کارها را رها می کنم و در فرودگاه حضور می یابم.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، رستم قاسمی در حاشیه جلسه کمیته حمل و نقل ستاد اربعین گفت: برمبنای جلسات اربعین مقرر است حدود ۵ میلیون نفر جابه جایی مسافر در این ایام صورت گیرد و سهم همه ناوگان ها مشخص شده است.
وی بیان کرد: سهم راه آهن در جابه جایی زوار اربعین حدود ۳۰۰ هزار نفر و سهم حمل و نقل هوایی ۶۰ هزار نفر است و مابقی زوار بوسیله حمل و نقل جاده ای جابه جا می شوند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با توجه به این که شهریورماه اوج سفرهای داخلی است از مردم تقاضا می شود در این ایام از وسایل حمل و نقل شخصی خود نیز استفاده کنند.
قاسمی که با خبرگزاری صدا و سیما مصاحبه می کرد، اظهار داشت: در مسافرت حج امسال فقط با ایران ایر ۴۰ هزار نفر مسافر جابه جا کردیم هم اکنون ۵ شرکت هواپیمایی باید همین تعداد مسافر را جابه جا کنند.
وی درمورد قیمت بلیت پروازهای اربعین بیان کرد: قیمت بلیت هواپیما همان ۶ میلیون تومان و قیمت بلیت قطار هم درحال حاضر ۲۵۰ هزار تومان است اما قیمت نهایی اتوبوس و قطار را بوسیله رسانه ملی به مردم اطلاع رسانی خواهیم کرد.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: فروش دلاری بلیت هواپیما درحال حاضر ممنوعست اما ممکنست بعداً تغییراتی ایجاد شود ضمن این که با شرکت های هواپیمایی خاطی دراین زمینه برخورد شده و مجوزهایی هم لغو کردیم و به سازمان تعزیرات نیز معرفی شده اند.
فروش بلیت چارتری در روزهای اربعین ممنوع است
قاسمی اظهار داشت: امسال قیمت های بلیت هواپیما تغییر نداشت، سال قبل وضعیت نامساعدی در مسافرت اربعین وجود داشت برخی بدون بلیت یا با قیمت های گزاف بوسیله دلال ها یا چارتر کننده مبادرت به تهیه بلیت کرده بودند.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال با تمام فشارهایی که وجود داشت قیمت های بلیت هواپیما را تغییر ندادیم.
وی اظهار نمود: سال قبل وضعیت نامساعدی در مسافرت اربعین وجود داشت و برخی ها با قیمت های گزاف بوسیله دلال ها یا چارترکننده مبادرت به تهیه بلیت کرده بودند اما امسال این وضعیت ایجاد نخواهد شد.
قاسمی اضافه کرد: برای جلوگیری از نابسامانی ها بخشنامه ای صادر می نماییم و اگر لازم باشد خودم کارهایم را رها می کنم و در فرودگاه حضور می یابم و اجازه افزایش قیمت بلیت را نمی دهم.

1401/05/19
11:58:13
5.0 از 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان