از سوی معاون اول رئیس جمهور؛

اساسنامه 19 ماده ای صندوق ملی مسکن ابلاغ گردید

اساسنامه 19 ماده ای صندوق ملی مسکن ابلاغ گردید به گزارش فراز برج، اساسنامه صندوق ملی مسکن در چهار فصل، ۱۸ ماده و ۹ تبصره از جانب معاون اول رئیس جمهور برای اجرا به دستگاههای اجرایی ابلاغ گردید.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، هیات وزیران با اساسنامه صندوق ملی مسکن بعد از رفع ایرادات شورای نگهبان در هیات دولت موافقت نمود و این اساسنامه توسط محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.
معاون اول رئیس جمهور این اساسنامه را به وزاتخانه های راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کشور، امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ابلاغ نمود.
اساسنامه صندوق ملی مسکن که با اصلاحاتی اول آبان ماه به تصویب هیأت وزیران رسیده است، در شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و ایرادهای مد نظر شورای نگهبان در این اساسنامه از جانب دولت اصلاح و مجدد به این شورا بازگردانده و در نهایت تایید شد.
سخنگوی دولت هم چندی قبل گفته بود که اساسنامه صندوق ملی مسکن برای ساماندهی و تقویت وضعیت مسکن فردای کشور است تا کمبودهای به جا مانده از گذشته برطرف شود.
صندوق ملی مسکن با هدف هم افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن تاسیس می شود و وابسته به وزارت راه و شهرسازی است. سرمایه اولیه این صندوق هزار میلیاردریال است که از محل بودجه عمومی تأمین می شود.
ارکان این صندوق شامل هیات امنا، هیات عامل و بازرس قانونی بعنوان حسابرس است که بر مبنای تصویب هیات وزیران در هیات امنای صندوق ۹ نفر شامل وزرای راه و شهرسازی، کشور، تعاون، اقتصاد و هم رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، یک نفر از کمیسیون عمران مجلس و یک نفر از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بعنوان ناظر و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
تجمیع منابع مالی بخش مسکن، تشویق، حمایت و مشارکت در تأمین مالی و سرمایه گذاری صنعت ساخت و ساز، جلب، جذب و هدایت منابع مالی سرمایه گذاران داخلی و خارجی و تجهیز منابع مالی از راه بازار سرمایه همچون وظایف صندوق ملی مسکن می باشد.
ارایه تضمین های لازم برای خانوارهای کم درآمد و ساکنین بافت فرسوده و ناکارآمد شهری جهت دریافت تسهیلات بانکی، ارائه تضمین های لازم برای دریافت و بازپرداخت سود این تسهیلات در طرح های حمایتی مسکن و حمایت و تشویق کلیه طرح های حمایتی در قسمت مسکن بویژه پیش فروش، خدمات بمیه ای، شرکتهای دانش بنیان در رابطه با حوزه مسکن و ساختمان از دیگر وظایف تعیین شده برای این صندوف است.
منبع:

1401/08/25
08:17:06
5.0 از 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان