خرید سه متر خانه با وام مسکن در تهران

خرید سه متر خانه با وام مسکن در تهران به گزارش فراز برج، مهر نوشت: این روزها اصلی ترین دغدغه مردم خرید خانه است چونکه خرید مسکن نیازمند سرمایه مالی کلان است.نکته اینست که یکی از روش هایی های مرتفع ساختن کسری بوجه برای خرید خانه تسهیلات است که می توانید خانه دار شوید و به جای مبلغی که دریافت می کنید ماهیانه به صورت اقساط پرداخت کنید.
از سوی دیگر خرید خانه های آپارتمانی نوساز شانس گرفتن وام بانکی از جانب سازنده بیشتر است. خرید آپارتمان با وام مسکن علاوه بر این که برای زوجین جوان مناسب می باشد، روشی برای صاحب خانه شدن خیلی از افراد است که توان مالی مناسب برای خرید نقدی و کامل خانه ندارند.
راه های دشوار برای دریافت وام مسکن
برای دریافت وام مسکن باید اول اوراق تسه خریداری شود که تقریبا یک سوم وام برای خرید اوراق صرف می شود باز پرداخت این وام ۱۲ ماهه است و اگر وام جعاله دریافت کنید بازپرداخت ۵ ساله دارد
این تسهیلات به دو صورت فردی و زوجین عرضه می شود که سقف اعتبار فردی ۲۰۰ میلیون تومان و سقف اعتبار زوجین با عرضه عقدنامه کتبی، ۴۰۰ میلیون تومان است. همینطور حداکثر زمان بازپرداخت این وام ۱۴۴ ماه یعنی ۱۲ سال است. ضمن این که به این مبلغ اعتبار، ۸۰ میلیون هم وام جعاله یا همان تعمیرات مسکن اضافه می شود که شما می توانید به صورت فردی مجموعاً ۲۸۰ میلیون و به صورت زوجین، ۴۸۰ میلیون تومان دریافت کنید. حداکثر زمان بازپرداخت وام جعاله که به اقساط وام مسکن اضافه می شود.هر برگ از تسهیلات مسکن نسبت به هفته گذشته، روند افزایشی داشته و متأهل های تهرانی برای وام باید حدود ۱۲۱ میلیون تومان پرداخت کنند.
آخرین وضعیت قیمت ارواق مسکن (تسه) سال قبل فروردین ماه به ۱.۲۴۰.۰۰۰ هزار ریال و در اردیبهشت ماه ۱.۲۰۰.۷۰۰ هزار ریال و در خرداد ماه ۱.۲۴۰.۱۰۰ هزار ریال بود و این اوراق در دیماه سال قبل هم با قیمت ۱.۲۰۰.۰۰۰ هزار تومان معامله می شد و امسال با قیمت ۱٬۲۶۴٬۰۰۰ معامله شده است.
هر برگ اوراق تسهیلات مسکن بانک مسکن در تیر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان، در مرداد سال قبل ۱۲۵ هزار تومان و در شهریور سال قبل هم ۱۲۵ هزار تومان داد و ستد می شود.
این اوراق در ماه مهر سال قبل ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان، در آبان ماه ۱۲۶ هزار و ۴۰۰ تومان و آذر ماه ۱۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد.
اوراق تسهیلات مسکن در دی و بهمن سال قبل هم با قیمت های ۱۲۵ هزار و ۳۰۰ و ۱۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان معامله می شود. این اوراق امسال ۱۲۶ هزار و ۷۰۰ تومان قیمت دارد که این گزارش بر مبنای همین قیمت نوشته شده است.
خرید خانه با وام بانکی و مشکلاتی که دارد
در خانه های که وام دارند اگر خانه نوساز باشد شرایط متفاوت می باشد و بعد از سند زدن خانه می تواند وام را دریافت کنید اما در خانه های قدیمی که وام دارند چنین کاری امکان پذیر نیست و این امر سبب می شود که خانه را وکالتی خریداری کنید که این کار هم درسرهایی دارد در کنار این که خانه های وام دار به نفع خریدار و فروشنده است اما می تواند کلاهبرداری از جانب کلاهبرداران باشد و می تواند برای خریدار ضرر باشد.
مثلاً امکان دارد فروشنده قبل از آزادسازی سند از دنیا برود و وکالت نامه شما باطل شود. یا به هر علتی فروشنده به مشکل مالی بخورد و سند خانه اش توقیف شود. در این صورت شما می مانید و یک قولنامه و خانه ای که برای بازپس گیری اش باید مدت ها در راهروهای دادگاه بالا و پایین بروید.
معامله قولنامه ای خانه های وام دار برای کلاه برداران هم موقعیت بسیار مناسبی فراهم می آورد. از آنجائیکه به صورت رسمی سند خانه به نام شما انتقال پیدا نمی کند، فروشنده می تواند خانه را بعنوان خانه وام دار به صورت قولنامه ای به چند نفر بفروشد و بعد فرار کند.
به همین دلیل هنگام خرید خانه وام دار باید مطمئن شوید که فروشنده آدم درستی است و این خانه پیش از شما به شخص دیگری فروخته نشده. کاری که البته آسان نیست.
۳ متر خانه با وام مسکن
بیت الله ستاری، کارشناس مسکن درمورد این که وام مسکن می تواند زوجین را خانه دار کند یا خیر اظهار داشت: وام مسکن هم از اول پرداخت تسهیلات که ۳۰ میلیون تومان بود ۱۰ متر خانه در تهران خریداری می شد حالا با این وام ۳ متر خانه در تهران می شود خرید چون که قیمت ملک برپایه تورم افزایش قابل ملاحظه ای داشته است. البته بماند که تورم در مسکن را هر سال یا هرماه نمی توان ارزیابی کرد و باید رد دراز مدت افزایش یا کاهش قیمت مسکن مرود ارزیابی قرارگیرد.
وی در ادامه بیان نمود: در تهران با این وام نمی توان خانه خرید اما در بعضی از شهرستان ها با یان تسهیلات میتوان خانه خرید کرد اما پرداخت تسهیلات هم به شکلی بازی با مساله است چون که قدرت حل مساله را نداریم. مبحث اصلی بازار مسکن کسری است که طی سالهای اخیر بوجود آمده است و با ساخت ۱ میلیون ۳۰۰ هزار واحد در سال هم نمی توان مشکل را برطرف کرد از طرفی دولت بخش خصوصی را در ساخت وساز فراموش کرده است و این امر هم سبب شده تا خانه سازی صورت نگیرد.
این کارشناس مسکن در انتها بیان نمود: تسهیلات کمکی بر خانه دار شدن نمی کند بلکه مردم را درگیر پرداخت اقساط هم خواهد نمود.
وام پاک کردن صورت مساله خانه دار شدن
به گزارش خبرنگار مهر؛ وزارت راه و شهرسازی باید به جای این که نحوه و قیمت وام مسکن را تغییر دهد ساخت وساز را تسریع بخشد یعنی برای انبوه سازان و سازندگان تسهیلات ویژه در نظر بگیرد تا ساخت و ساز در زمینهای دولتی آغاز شود و این روند ساخت و ساز تسریع شود.
بیشتر بخوانید: سقف تسهیلات خرید مسکن برای زوج های تهرانی اعلام شد

۳۵۲۱۷منبع:

1401/10/28
15:04:11
5.0 از 5
202
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان