شما نظربدهید

شما نظربدهید به گزارش فراز برج، وزیر راه و شهرسازی از بررسی طرحی با هدف افزایش مبلغ وام مسکن به 550 میلیون تومان اطلاع داده است.به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، تسهیلات مسکن در ایران همیشه بخش کوچکی از نقدینگی مورد نیاز برای خرید مسکن را تامین می کند. با اینحال اعلام خبر افزایش تسهیلات در دوره های گوناگون، بازار مسکن را دستخوش نوساناتی می کند.
طبق امار رسمی چهار ماه قبل متوسط قیمت مسکن از ۵۵ میلیون تومان فراتر رفت و حالا نزدیک به چهارماه است که بانک مرکزی از اعلام آمار قیمت مسکن در تهران خودداری می کند. در این فضا قدرت خرید مسکن کاهشی شدید را تجربه کرده است.
سئوال اینجاست؛ افزایش تسهیلات مسکن به ۵۵۰ میلیون تومان چه تاثیری بر کنترل قیمت مسکن دارد و چرا افزایش مبلغ تسهیلات تا کنون به حل مشکل مسکن کمک نکرده است؟
لازم به توضیح است هنوز اطلاعی از این که این وام ۵۵۰ میلیون تومانی مقرر است جایگزین سقف فعلی وام ساخت مسکن دولتی در تهران که اکنون ۴۵۰ میلیون تومان است شود یا وزیر، رسیدن وام ساخت مسکن در قالب راه اندازی یک میلیون خانه در شهرهای کشور، به میانگین ۵۵۰ میلیون تومان را اعلام نموده است، در دست نیست.
۲۲۳۲۲۳

1402/02/22
20:08:54
5.0 از 5
284
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان