بخش های مختلف فرم DS 260

بخش های مختلف فرم DS 260 برای تکمیل فرم DS 260، به اطلاعات و مشخصات مشخصی نیاز دارید. فراموش نکنید که تکمیل کردن این فرم به صورت آنلاین است. یعنی شما باید به صورت آنلاین فرم را دریافت کنید و امکان پر کردن آن به صورت آفلاین وجود ندارد.


پر کردن و تکمیل کردن فرم DS 260، اولین و مهم ترین اقدامی است که برندگان لاتاری بعد از دریافت جواب لاتاری باید انجام دهند. به این فرم، فرم برندگان لاتاری هم گفته می شود. فرم برندگان لاتاری، جهت شناخت بیشتر برنده لاتاری و اعضای خانواده آن ها در نظر گرفته شده است.

در فرم DS 260 اطلاعاتی از قبیل اطلاعات شخصی، شغلی، تحصیلی و ... از فرد پرسیده می شود. پاسخ دادن صحیح و صادقانه به سوالات این فرم بسیار مهم است. زیرا با درج اشتباه اطلاعات، ممکن است شانس برنده شدن در لاتاری و اخذ گرین کارت آمریکا از بین برود. در این مقاله از موسسه کارت سبز می خواهیم به معرفی بیشتر فرم DS 260 و بخش های مختلف آن بپردازیم.

اقدامات مهمی که قبل از تکمیل فرم DS 260 باید انجام دهید

قبل از آن که تصمیم به پر کردن فرم DS 260 بگیرید لازم است یک سری از اقدامات بسیار مهم را انجام دهید. هنگام پر کردن این فرم، پاسپورت شما باید بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشد. بنابراین اگر پاسپورت ندارید یا اعتبار آن کمتر است، قبل از تکمیل فرم، جهت دریافت پاسپورت جدید اقدام کنید. زیرا اطلاعاتی که در فرم وارد می کنید، باید با اطلاعات پاسپورت جدید شما یکی باشند. همچنین قبل از تکمیل فرم، مدارک مورد نیاز را ترجمه کرده و اطلاعات را طبق ترجمه آنان وارد نمایید. زیرا پر کردن فرم DS 260 باید به زبان انگلیسی صورت گیرد.

 

اطلاعات لازم برای تکمیل فرم DS 260

برای تکمیل فرم DS 260، به اطلاعات و مشخصات مشخصی نیاز دارید. فراموش نکنید که تکمیل کردن این فرم به صورت آنلاین است. یعنی شما باید به صورت آنلاین فرم را دریافت کنید و امکان پر کردن آن به صورت آفلاین وجود ندارد. همچنین سوالاتی که از هر فرد پرسیده می شود ممکن است با سوالات فرم فرد دیگر متفاوت باشند. بنابراین بهتر است برای پاسخ دادن به تمامی سوالات آماده باشید. برای دسترسی به فرم DS 260 و پر کردن آن به اطلاعات زیر نیاز پیدا می کنید.

· کیس نامبر که شامل تعدادی حروف و عدد بوده و می توانید آن را در برگه برنده شدن لاتاری مشاهده کنید. کیس نامبر تنها به برندگان لاتاری تعلق می گیرد.

· نام خانوادگی به زبان لاتین

· تاریخ تولد به میلادی

· کانفرمیشن نامبر یا همان کد 16 رقمی رهگیری لاتاری که پس از ثبت نام لاتاری به هر فرد اختصاص داده می شود.

نکات بسیار مهم در تکمیل فرم DS 260

برندگان لاتاری پس از دریافت نتایج لاتاری، باید نکات مهمی را هنگام تکمیل فرم DS 260 در نظر بگیرند. اولین نکته مهم، پر کردن صحیح اطلاعات خواسته شده و خودداری از درج اطلاعات اضافی و غیرضروری است. هر گونه اشتباه در تکمیل این فرم می تواند منجر به عدم صدور ویزا و مهاجرت به آمریکا شود. بنابراین نحوه پر کردن این فرم سرنوشت ساز است. نکته دیگری که مورد توجه است، داشتن صداقت کامل هنگام پر کردن فرم DS 260 می باشد. زیرا دادن اطلاعات اشتباه حتی در صورت مهاجرت به آمریکا می تواند منجر به اخراج فرد از خاک این کشور شود.

مورد دیگری که در تکمیل فرم DS 260 بسیار به چشم می خورد وجود سوالات حقوقی و کلمات تقریبا مبهم در آن است. به صورتی که تنها کارشناسان حقوقی و افراد مسلط به زبان انگلیسی می توانند به این سوالات پاسخ صحیح و درست بدهند. بنابراین توجه به بار حقوقی این سوالات بسیار مهم است.

همان طور که مستحضر هستید، پر کردن فرم DS 260 به دانش زبانی و حقوقی بسیاری نیاز دارد. اگر در مورد چگونگی پر کردن این فرم مطمئن نیستید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی- مهاجرتی کارت سبز در ارتباط باشید. کارشناسان موسسه کارت سبز شما را در پر کردن این فرم به صورت مرحله به مرحله راهنمایی می کنند. با تکمیل صحیح و اصولی فرم DS 260 می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای آمریکا بالا ببرید.

 

بخش های مختلف فرم لاتاری

همان طور که قبلا اشاره کردیم، فرم DS 260 از بخش های مختلفی تشکیل شده است. هر کدام از این بخش به موضوعات مختلفی اختصاص داده شده اند و سوالات مختلفی را شامل می شوند. بنابراین متقاضی باید به نوبت به تمامی سوالات بخش های مختلف این فرم پاسخ دهد. البته پاسخ دادن به برخی از سوالات فرم اجباری نبوده و اختیاری می باشد. اما توصیه کارشناسان موسسه کارت سبز این است که به تمامی سوالات موجود در فرم پاسخ واضح و روشن داده شود. زیرا این گونه شانس پذیرش فرد متقاضی بالاتر می رود.

موافقت با قوانین تکمیل فرم DS 260 و تعین محل سفارت

در بخش اول فرم DS 260، ابتدا باید موافقت خود را با قوانین تکمیل فرم اعلام کنید. با زدن تیک تایید این قوانین، شما در مقابل پاسخ های خود مسئول خواهید بود. همچنین در این بخش محل سفارت شما جهت انجام مصاحبه به صورت پیش فرض انتخاب شده است. این محل ممکن است سفارت آمریکا در کشورهای ارمنستان، ترکیه یا امارات باشد. متقاضیان می توانند کشور پیشنهادی خود را برای انجام مصاحبه حضوری انتخاب نمایند.

وارد کردن اطلاعات هویتی شخصی در فرم DS 260

در این بخش از فرم DS 260، اطلاعات شخصی و هویتی فرد برنده لاتاری پرسیده می شود. این اطلاعات شامل وضعیت تاهل و تجرد، فرزندان، تاریخ تولد، ملیت های دیگر و ... است. همچنین در این بخش اطلاعات مربوط به صدور پاسپورت، تاریخ انقضای آن و ... از برنده لاتاری پرسیده می شود. بهتر است اطلاعات خواسته شده در این بخش را بر اساس اطلاعات موجود در پاسپورت خود تکمیل نمایید. همچنین تمامی این اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد شوند. درج شماره پاسپورت به صورت دقیق در این بخش بسیار مهم می باشد.

ثبت اطلاعات مربوط به آدرس، شبکه های اجتماعی

این بخش یکی از مهم ترین و البته وقت گیر ترین بخش های تکمیل فرم DS 260 می باشد. در این بخش باید اطلاعات مربوط به سکونت خود را سن 16 سالگی به صورت دقیق و در بازه های زمانی مشخص درج کنید. همچنین درج یک آدرس در ایالات متحده آمریکا برای فرستادن گرین کارت شما به آن آدرس ضروری می باشد. البته بعد از ورود به خاک آمریکا می توانید نسبت به ویرایش این ادرس اقدام نمایید. درج نام کاربری مربوط به فعالیت شما در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و ... ضروری است. دقت کنید که نیازی به وارد کردن رمز شبکه های اجتماعی خود ندارید.

درج اطلاعات هویتی و آدرس دقیق اعضای خانواده فرد برنده لاتاری

در این بخش از فرم DS 260 لازم است اطلاعات هویتی و آدرس محل سکونت تمام اعضای خانواده خود را به صورت دقیق درج کنید. اگر پدر و مادر شما فوت کرده اند، باید تاریخ فوت آنان را وارد نمایید. ثبت اطلاعات همسر فعلی، همسر یا همسران سابق، فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده ها و فرزندان همسر به صورت کامل لازم است. همچنین باید تعین کنید که کدام فرزندتان به همراه شما مهاجرت می کند. همچنین باید تعین کنید که آیا فرزند مربوطه در آینده ممکن است به شما ملحق شود یا خیر. پاسخ دادن صحیح به این سوالات بسیار مهم است.

بخش سفرهای پیشین به آمریکا در فرم DS 260

یکی دیگر از مهم ترین بخش های فرم DS 260، ثبت اطلاعات کامل در مورد سفر یا سفرهایتان به خاک آمریکا است. اگر قبلا به این کشور سفر کرده اید و ویزا دریافت کرده اید باید اطلاعات کامل مربوط به آن را درج کنید. همچنین اگر در گذشته برای دریافت ویزای آمریکا اقدام کرده اید و درخواست شما ریجکت شده است، باید آن را اعلام کنید. درج اطلاعات مربوط به دلیل ریجکت شدن ویزای شما در این بخش بسیار مهم می باشد. به همین دلیل باید دلیل ریجکت شدن ویزای خود را صادقانه اعلام کنید.

تکمیل اطلاعات خواسته شده در مورد شغل و تحصیلات

در این بخش از فرم DS 260 اطلاعات مربوط به شغل فعلی، شغل های قبلی، مدارک تحصیلی و موسسه های آموزشی از شما پرسیده می شود. مشاغلی با SVP بالاتر از 7 و Job Zone بالاتر از 4 نیاز به تشریح خواهند داشت. یعنی اگر شغل شما از این دسته از مشاغل باشد، باید شرح کاملی از شغل خود را ارائه دهید. همچنین وارد کردن تمام مدارک تحصیلی دریافت شده ضروری می باشد. اطلاعات مربوط به تمامی موسسه های آموزشی که تاکنون در آن ها به تحصیل پرداخته اید به همراه بازه زمانی آن ها باید ذکر شوند. در این بخش سوالاتی در مورد خدمت شما در نیروهای نظامی نیز پرسیده خواهد شد.

اهمیت پاسخ دادن به سوالات امنیتی و حفاظتی در فرم DS 260

این بخش از فرم DS 260 با نام Security and Background شناخته می شود و جزء حساس ترین بخش های این فرم است. سوالات این بخش مستقیما به امنیت ملی آمریکا مربوط می شوند و نحوه پاسخ دادن به آن ها بسیار مهم است. این سئوالات شامل مسائل امنیتی، مسائل جنایی، تروریستی، پولشویی، آدم ربایی و ... می باشند. پاسخ دادن به این سوالات به صورت دو جواب بله و خیر است. بنابراین در هنگام پاسخ دادن به این سئوالات باید خیلی محتاط عمل کنید تا بعدا دچار دردسر نشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بخش از فرم DS 260 می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی- مهاجرتی کارت سبز در ارتباط باشید.

درج اطلاعات مربوط به شماره تامین اجتماعی آمریکا

این بخش آخرین بخش از فرم DS 260 می باشد که شامل سه سوال اصلی است. دو سوال اول مربوط به شماره تامین اجتماعی آمریکا یا همان Social Security Number هستند. سوال سوم مربوط به ارسال اطلاعات شما به سازمان امنیت ملی داخلی آمریکا می باشد. برندگان لاتاری که موفق به اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا شده اند، باید جهت دریافت شماره تامین اجتماعی آمریکا اقدام نمایند.

1402/03/15
19:08:44
5.0 از 5
424
تگهای خبر: رپورتاژ , كشور , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان