مدیركل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی:

خط مسافری دریایی ایران- عراق ویژه زائرین اربعین

خط مسافری دریایی ایران- عراق ویژه زائرین اربعین فراز برج: به گزارش فراز برج، مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی از طریق اندازی خط مسافری دریایی ایران-عراق ویژه زائرین اربعین حسینی اطلاع داد و اعلام نمود: امکان انجام ۲۰ سفر دریایی برای زائرین اربعین فراهم است.


به گزارش فراز برج به نقل از مهر، مهدی فرمهینی فراهانی با اشاره به اینکه امکان ۲۰ سفر دریایی برای زائرین اربعین از راه ۳ فروند شناور به صورت روزانه فراهم گشته است اظهار داشت: بعد از تشکیل کمیته حمل و نقل سفرهای اربعین حسینی در وزارت راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی مسئولیت برقراری سفرهای دریایی به مقصد بنادر عراق را مدنظر قرار داد.

وی با اشاره به اینکه ۲ بندر آبادان و خرمشهر به منظور تردد دریایی در روزهای اربعین مدنظر قرار گرفت، تصریح کرد: با وجود تمام زیرساخت ها از نظر پایانه و اسکله، متأسفانه دولت عراق آمادگی لازم برای پهلوگیری در اسکله تازه تأسیس سیبه را نداشت.

فراهانی افزود: ازاین رو بندر خرمشهر تنها بندری است که در روزهای اربعین حسینی به بندر ابوفلوس عراق تردد و پهلوگیری خواهد داشت و امکان جابجایی زائرین را فراهم می آورد.

وی با اشاره به اینکه ۳ فروند شناور به منظور تردد زائرین اربعین از بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق ویژه اربعین حسینی اختصاص یافته است، عنوان کرد: ۲ فروند شناور از جانب بخش خصوصی کشور عراق و یک فروند شناور تندرو طبق مذاکره با شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از جانب این شرکت تأمین شده است تا جابجایی زوار اربعین را از پایانه مسافری خلیج فارس بندر خرمشهر به بندر ابوفلوس عراق، انجام دهند که هر سفر ۴۰ دقیقه به طول می انجامد.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این که از امروز امکان تردد زائرین اربعین حسینی از مسیر دریایی فراهم گشته است، بیان نمود: در مجموع امکان تردد ۲۰ سفر دریایی وجود دارد و شناور اختصاص یافته از جانب شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران ۲۲۰ نفر و شناورهای بخش خصوصی عراق ۸۰ نفر ظرفیت جابجایی مسافر دارند.

1402/06/04
15:25:06
5.0 از 5
219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان