شروع دور دوم نظارت ستادی استان ها در سازمان ملی زمین و مسکن

شروع دور دوم نظارت ستادی استان ها در سازمان ملی زمین و مسکن به گزارش فراز برج، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان آغاز دور دوم نظارت ستادی بر عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، اظهار داشت: بعد از پایان این دوره نظارت، کارنامه عملکردی استان ها تهیه خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، اظهار داشت: در این سلسله نشست ها که با راهبری معین هر استان برگزار می شود، سرفصل هایی از عملکرد ادارات کل راه و شهرسازی استان در حوزه املاک و حقوقی، فنی و مهندسی، مشارکت و مولدسازی و همینطور پشتیبانی منابع بررسی می شود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تکیه بر لزوم تحقق سرفصل های برنامه، خاطرنشان کرد: برنامه اجرایی استان ها بر مبنای ظرفیت ها و قابلیت های منطقه ای ناظر بر تکالیف طرح عظیم نهضت ملی مسکن تدوین شده و شرط توفیق اصلی در این برنامه، پیگیری مجدانه و مستمر مدیران استانی است.
وی افزود: در جلسات مذکور با پایش میدانی و فنی شاخصهای برنامه ای و پایش تحقق عملکرد، نقاط ضعف و قوت استان بر مبنای شرایط متفاوت محلی و منطقه ای هم بررسی می شود.
مالکی در تشریح برخی سرفصل های املاک و حقوقی، اظهار داشت: تحویل و تحول اراضی وزارت جهاد کشاورزی به سازمان، تحصیل اراضی، آرشیو اسناد، ایجاد بایگانی الکترونیک، بازشماری منابع سازمان، تأمین مسکن ایثارگران و واگذاری های اراضی مسکونی و غیر مسکونی از این جمله اند.
وی اضافه کرد: بررسی عملکرد استان در الحاق اراضی و تغییر کاربری ها همچون موارد مورد بررسی در حوزه مولدسازی است و عملکرد استان در پیش برد عملیات اجرایی شهرک های مسکونی از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه بود.


منبع:

1402/07/22
08:14:14
5.0 از 5
277
تگهای خبر: شهرسازی , مالك , مسكن , ملك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان