معاون وزیر راه خبر داد؛

ضرورت استفاده از ظرفیت ترانزیتی ایران و آذربایجان از مسیر آستارا

ضرورت استفاده از ظرفیت ترانزیتی ایران و آذربایجان از مسیر آستارا به گزارش فراز برج، معاون وزیر راه و شهرسازی با تکیه بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ترانزیتی ایران و آذربایجان از مسیر مرزی آستارا اظهار داشت: پایانه مرزی جدید ایجاد می شود.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، داریوش امانی عصر دوشنبه در جریان بازدید از پل مرزی آستارا و کشور آذربایجان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار نمود: مرز آستارا یکی از مرزهای مهم ترانزیت و صادرت کالا از کشور است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی با تکیه بر ضرورت بازبینی زیرساختی پایانه مرزی بندر آستارا اضافه کرد: این پایانه دارای قدمت ۲۰ ساله است و در گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته که در این دولت درحال بازبینی و احیا است.
معاون وزیر راه ضمن اشاره به برگزاری جلسات و امضای تفاهمنامه هایی با کشور آذربایجان در مورد گذر مرزی جدید در آستارا بیان نمود: راه اندازی گذر مرزی جدید در جهت گسترش روابط تجاری تجاری و ترانزیتی بسیار مهم و ضروری می باشد.
امانی با اشاره به اینکه هم اکنون زمینی به مساحت هفت و نیم هکتار برای ایجاد پایانه جدید مرزی در آستارا تملک شده است، اظهار داشت: این پروژه درحال پیمایش مراحل مقدماتی تعیین مشاور و پیمانکار قرار دارد و سال آینده اعتبار آن در بودجه پیشبینی می شود تا ساخت و ساز پایانه جدید آستارا شروع شود.
وی با تکیه بر ضرورت ظرفیت ترانزیتی ایران و آذربایجان از مسیر مرزی آستارا اضافه کرد: با آغاز به کار پایانه جدید مرزی ظرفیت ورود و خروج ۲ کشور بیشتر می شود و سایت جدید بعنوان پایانه مرزی تجاری و باری و پایانه موجود مسافری فعالیت خواهد نمود.

1402/10/05
08:38:25
5.0 از 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان