افزایش اجاره خانه ممنوع شد!

افزایش اجاره خانه ممنوع شد! به گزارش فراز برج، چالش های بازار اجاره مسکن با شدت و ضعف متفاوت، از گذشته در کشور وجود داشته است. حدود 50 سال پیش هم مردم ایران در همین روزها شاهد اتخاذ تصمیمی تازه برای بهبود وضعیت اجاره مسکن بودند؛ تصمیمی که روزنامه اطلاعات در تاریخ 26 دیماه سال 1353 هم در صفحه نخست خود به آن اشاره نمود و از ممنوعیتی تازه در بازار اجاره مسکن اطلاع داد.


این روزنامه در اینباره نوشته است: «مالکان حق افزایش اجاره خانه را ندارند و پیشبینی می شود قانون منع افزایش اجاره بها از اول سال تمدید شود. هیچ یک از مالکان حق افزایش اجاره خانه را ندارند و در صورت فشار مالک، مستاجر می تواند به مراجع قانونی شکایت کند.»
اطلاعات همینطور آورده است: «این مطلب را وزیر مسکن و شهرسازی در پاسخ به سوالاتی که از سوی بانوان در کلوپ زنان آمریکا مطرح شده بود، عنوان نمود.»
اشاره روزنامه اطلاعات به در قانون تعدیل و تثبیت اجاره بها است که در بهمن ماه سال 1352به تصویب رسیده بود و بر مبنای آن، ملاک مال الاجاره اسفندماه سال 1351 تعیین شده و باید این اجاره بها تا آخر سال 1353 همچنان ثابت می ماند و افزایش ممنوع بود.


جالب است بدانیم که در ماده 1 قانون تعدیل و تثبیت اجاره بها مصوب 29 بهمن سال 52 به صراحت آمده بود: «از تاریخ تقدیم این لایحه تا آخر سال ۱۳۵۳ هیچ گونه دعوایی به خواسته افزایش اجاره بهای مستغلات مسموع نمی باشدو دادخواست هایی که دراین فاصله تسلیم شود رد خواهد شد.»منبع:

1402/11/02
13:15:34
5.0 از 5
385
تگهای خبر: اجاره , شهرسازی , كشور , مالك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان