اعلام مخالفت صریح دولت با ساخت مسکن

اعلام مخالفت صریح دولت با ساخت مسکن به گزارش فراز برج، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تصریح کرد: دولت هرچند ۱۰۰ همت برای ساخت مسکن به لایحه بودجه سال آتی تحمیل شود، مخالف است.


به گزارش خبرگزاری فراز برج، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی پیشنهاد اصلاح بندی از لایحه بودجه ۱۴۰۳ کل کشور بیان نمود: ما در این پیشنهاد اگر دولت را مکلف نماییم که نسبت به ساخت مسکن اقدام نماید ۱۰۰ همت سقف بودجه را بالا می بریم. مسکن اولویت اول کشور است و در شورایعالی مسکن هم رئیس جمهور تاکید نمودند که مسکن اولویت کشور است. اگر ما اینجا از لفظ مکرر استفاده نماییم سقف بودجه بالا می رود و امکان دارد دولت آنرا نپذیرد و امکان دارد با ایراد شورای نگهبان مواجه شود. اگر از کلمه مجاز استفاده نماییم یعنی مسکن در اولویت نیست. انتظار داریم که حالا نماینده دولت اعلام نماید که دولت این ۱۰۰ همت را می پذیرد یا اینکه نمی پذیرد؟ تا بعد شاهد نباشیم که گفته شود که مجلس شورای اسلامی ۱۰۰ همت به سطح بودجه افزوده است.
داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توضیحات خود بیان نمود: بطور قطع مسکن برای دولت یکی از اهداف اساسی به حساب می آید و یکی از راهبردهای دولت بحث مسکن می باشد. رئیس جمهور دائما بر این مورد تاکید دارند اما این بدان معنا نیست که برای ساخت مسکن از منابع بودجه عمومی استفاده گردد. برای تأمین مالی مسکن راهکارهای مختلفی وجود دارد. از راه بازار مالی و آورده مردم میتوان منابع مالی ساخت مسکن را تأمین کرد. دولت با منابع خود نباید مسکن بسازد بلکه دولت باید نقش پشتیبانی را داشته باشد.
وی متذکر شد: ما هرچند ۱۰۰ همت سقف بودجه برای ساخت مسکن بالا برود مخالف هستیم. این میزان تأمین مالی برای ساخت مسکن فراتر از ظرفیت دولت می باشد.
۲۲۳۲۲۵منبع:

1402/11/10
14:14:07
5.0 از 5
251
تگهای خبر: برج , حساب , ساخت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان