پیچ و رولپلاک سنگ نما برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی

پیچ و رولپلاک سنگ نما برای جلوگیری از خطرات جانی و مالی امروزه به دلایل مختلف بیش از پیش شاهد ریزش سنگ نمای ساختمان هستیم. ریزش سنگ از نما خطرات جبران ناپذیر جانی و مالی را در پی دارد.


امروزه به دلایل مختلف بیش از پیش شاهد ریزش سنگ نمای ساختمان هستیم. ریزش سنگ از نما خطرات جبران ناپذیر جانی و مالی را در پی دارد. برای پیشگیری از این خطرات و یا پس از مشاهده ریزش یک سنگ از نما بهتر است نسبت به محکم سازی نما اقدام شود. مهار و مقاوم سازی سنگ نما تنها از طریق پیچ و رولپلاک نمای ساختمان ممکن است.

 

اقدامات لازم برای پیچ کردن نمای ساختمان

برای اجرای عملیات محکم کردن سنگ نما در ابتدا باید با شرکت های انجام این کار تماس گرفت تا برای بازدید به شما مراجعه نمایند. البته با ارسال عکس از نما نیز می توان توضیحات و قیمت را دریافت نمود.

پس از رویت کار یک پیش فاکتور به شما داده خواهد شد که در آن توضیحات و هزینه براوردی ذکر شده است. بهتر است که تا زمان شروع کار پایین نما توسط نوار خطر محصور شود تا خدای ناکرده در صورت ریزش مجدد سنگ از نما حادثه ای رخ ندهد.

اجرای پیچ و رولپلاک نما به چه طریقی انجام می شود؟

امروزه برای انجام امور در ارتفاع و نمای ساختمان به ندرت از داربست استفاده می شود. امروزه استفاده از کار با طناب یا همان خدمات راپل جایگزین استفاده از داربست شده است.

استفاده از راپل به جای داربست مزایای بسیاری دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

 • هزینه پایین تر
 • انجام سریعتر کارها
 • عدم ایجاد مزاحمت برای عبور و مرور وسابل نقلیه و افراد
 • ایمنی بیشتر پرسنل مجری کار
 • از بین نرفتن امنیت ساختمان

نحوه اجرای پیچ رولپلاک نمای ساختمان

همانطور که در بالا ذکر شد انجام کار پیچ رولپلاک نمای ساختمان توسط طناب انجام می شود. به تکنسین های انجام این کار در اصطلاح راپل کار گفته می شود. برای انجام کار پرسنل از نما به وسیله ادوات راپل معلق یا آویزان می شوند.

سنگ ها در ابتدا توسط دریل ها و مته های مخصوص سوراخ می شوند. سپس پیچ و رولپلاک که در هم پیچیده شده اند داخل سوراخ قرار می گیرند. در انتها پیچ توسط دریل های پیچ بند تا انتها پیچیده و محکم می شود.

 

متریال مورد استفاده در کار

مهمترین متریال مورد استفاده در کار، پیچ و رولپلاک می باشد. پیچ های مورد استفاده حتما می بایست از جنس روکش گالوانیزه ضد زنگ باشند. پیچ های گالوانیزه به دو نوع روکش گالوانیزه طلایی و سفید تقسیم می شوند. از لحاظ کیفیت این دو نوع خیلی تفاوتی با هم ندارند.

سایز پیچ های مورد استفاده برای هر سنگ با توجه به قطر سنگ متفاوت است. برای 90 درصد سنگ های امروزی که قطری بین 15 تا 20 میلیمتر دارند، بهترین سایز پیچ 5 سانت می باشد.

رولپلاک مورد استفاده در کار از جنس پلاستیکی بوده و باید به اندازه یک سانتی متر از پیچ کوتاه تر باشد. یعنی برای پیچ های 5 سانت رولپلاک 4 سانت مورد استفاده قرار می گیرد.

قابل ذکر است که تهیه پیچ و رولپلاک مصرفی به عهده مجری کار می باشد.

نصب سنگ های ریزش کرده از نما

پس از اجرای تثبیت سنگ های نما توسط پیچ و رولپلاک سنگ نما نوبت به ترمیم قسمت های ریزش کرده خواهد رسید. ابعاد سنگ ها توسط پرسنل به شما اعلام می شود. شما سنگ های مربوطه را تهیه کرده و پرسنل آن ها را نصب خواهند نمود. بهتر است برای نصب سنگ چسب سنگ نیز تهیه شود.

سنگ های مربوطه هم چسب می خورند و هم پیچ می شوند تا عملیات محکم کردن به نحو احسن انجام شود.

بتونه کاری روی پیچ ها به منظور حفظ زیبایی نما

یکی از مهمترین دغدغه های ذهن عموم این است که وقتی نما پیچ می شود زیبایی نما از بین می رود. چنانچه کار توسط افراد مجرب انجام شود این دغدغه کاملا بی مورد است.

پس از اجرای کار پیچ رولپلاک نما به منظور از بین نرفتن زیبایی نما می بایست روی پیچ ها بتونه شود. بتونه مورد استفاده می بایست به گونه ای باشد که هم رنگ سنگ نما باشد و ظاهر نما را از بین نبرد.

بتونه توسط سیمان سفید و پودر رنگ به گونه ای ترکیب خواهد شد که تا جای ممکن همرنگ درآید. برای بتونه کاری، پیچ ها می بایست به اندازه 2 تا 3 میلیمتر به داخل سنگ هدایت شده تا بتونه هم سطح سنگ قرار گیرد.

 

نحوه محاسبه قیمت پیچ رولپلاک نما

قیمت پیچ و رولپلاک نمای ساختمان برای هر ساختمان با توجه به شرایطی که دارد متفاوت است. هزینه انجام کار تنها بعد از رویت کار به صورت حضوری و یا ارسال عکس مقدور می باشد.

قابل ذکر است که اعلام قیمت به صورت دانه ای و متر مربعی به هیچ عنوان در این کار منطقی نبوده و مقدور نمی باشد.

در جدول زیر عواملی که در قیمت گذاری کار پیچ کردن نما تاثیرگذار است ذکر شده است.

 

ویژگی های یک نما

تاثیر بر قیمت

تعداد طبقات نما

هرچه تعداد طبقات بیشتر باشد قیمت کار افزایش خواهد یافت

متراژ بر نما

هرچه متراژ بر نما بیشتر باشد قیمت کار افزایش خواهد یافت

جنس سنگهای نما

 به ترتیب قیمت بیشتر به کمتر: سنگهای گرانیت سنگهای چینی و مرمریت سنگهای تراورتن

عرض سنگهای نما

 هرچه عرض سنگ کمتر باشد قیمت کار به دلیل مصرف پیچ بیشتر، افزایش خواهد یافت

ابزار ها یا برجستگی های نما

هرچه ابزارها و برجستگی ها بیشتر باشد قیمت کار افزایش خواهد یافت

 متراژ بر بیشتر برای دو کار با حجم یکسان

برای دو کار با حجم یکسان، چنانچه متراژ بر کار نسبت به ارتفاع بیشتر شود قیمت کار افزایش خواهد یافت

 

 

بیمه بودن پرسنل کار در ارتفاع

یکی از مواردی که در انجام امور در ارتفاع بسیار حائز اهمیت است بیمه بودن راپل کارها می باشد. پرسنل می بایست تحت پوشش بیمه مسئولیت یا همان بیمه حوادث باشند.

در واقع این موضوع یکی از تعهدات پیمانکار بوده و کارفرما نباید کوچکترین مسئولیتی در این مورد داشته باشد. توجه به این موضوع مهم است که شخص مجری چنانچه خودش را بیمه کرده باشد معتبر نمی باشد و در صورت بروز حادثه بیمه تقبل نخواهد کرد.

قرارداد کار پیچ و رولپلاک نمای ساختمان

قبل از انجام کار پیچ رولپلاک نما می بایست حتما قراردادی فی مابین طرفین بسته شود. در این قرارداد ذکر همه موارد الزامی است. آیتم های این قرارداد به این شکل می باشد:

 1. مشخصات طرفین قرارداد
 2. مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت
 3. موضوع کار با ذکر جزئیات
 4. تعهدات طرفین
 5. بحث گارانتی کار
 6. ذکر شماره بیمه نامه مجریان
 7. سلب مسئولیت از کارفرما در قبال کارکنان

 

پیچ کردن سنگ نما در تمام نقاط تهران و کرج

انجام کار پیچ و رولپلاک توسط شرکت نماسازان پیشرو در تمام نقاط تهران قابل انجام است. این شرکت با داشتن 5 شعبه فعال در تمام نقاط تهران آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز می باشد. همچنین برای پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در کرج نیز شرکت نماسازان پیشرو آمادگی کامل دارد. توصیه می شود مقاله زیر را در این خصوص مطالعه بفرمایید.

https://petzlrappel.com/dowel-screw-for-stone-facade-in-karaj/

پیچ رولپلاک نما با در شمال تهران

چنانچه در منطقه شمال تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه شمال شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات پیچ رولپلاک نما در شمال تهران و مشاوره با کارشناسان  می توانید با شماره 22619128 تماس حاصل نمایید.

شعبه شمال این شرکت در مناطق نیاوران، فرمانیه، ولنجک، زعفرانیه، الهیه، قیطریه، جردن، اقدسیه، مینی سیتی، دروس، قلهک، کامرانیه، ازگل، شیان، لویزان، دارآباد، آجودانیه، اختیاریه، دیباجی، سوهانک و دیگر مناطق شمالی تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

 

پیچ رولپلاک نما در غرب تهران

چنانچه در منطقه غرب تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه غرب شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات پیچ رولپلاک نما در غرب تهران و مشاوره با کارشناسان می توانید با شماره 44213653 تماس حاصل نمایید.

شعبه غرب این شرکت در مناطق پونک، صادقیه، جنت آباد، شهران، ستارخان، دهکده المپیک، مرزداران، طرشت، گیشا، باغ فیض، جهاردیواری، شهرک غرب، سعادت آباد، بلوار فردوس، کوهک، چیتگر، تهرانسر، مهرآباد و شهرهای غرب استان تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

پیچ رولپلاک نما در شرق تهران

چنانچه در منطقه شرق تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه شرق شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات پیچ رولپلاک نما در شرق تهران و مشاوره با کارشناسان می توانید با شماره 77949078 تماس حاصل نمایید.

شعبه شرق نماسازان پیشرو در مناطق تهرانپارس، نارمک، هنگام، مجیدیه، استخر، قنات کوثر، فرجام، حکیمیه، رسالت، نظام آباد، پیروزی، نیرو هوایی، اوقاف، شمیران نو، تهران نو، تسلیحات، ارامنه و شهر های شرق استان تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

پیچ رولپلاک نما در جنوب تهران

چنانچه در منطقه جنوب تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه جنوب شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات پیچ رولپلاک نما در جنوب تهران و مشاوره با کارشناسان می توانید با شماره 66536568 تماس حاصل نمایید.

شعبه جنوب این شرکت در مناطق نازی آباد، یاخچی آباد، خزانه، جوادیه، خانی آباد، علی آباد، فلاح، یافت آباد، دولت آباد، مشیریه، افسریه، مسعودیه، کیانشهر، عبدل آباد، شهرک ولیعصر، نعمت آباد، راه آهن، شوش، مولوی و شهرهای جنوب استان تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

پیچ رولپلاک نما در مرکز تهران

چنانچه در منطقه مرکز تهران هستید و قصد اجرای کار روی نمای ساختمان خود را دارید می توانید با شعبه مرکز شرکت نماسازان پیشرو تماس بگیرید. برای دریافت خدمات پیچ رولپلاک نما در مرکز تهران و مشاوره با کارشناسان می توانید با شماره 88548502 تماس حاصل نمایید.

شعبه مرگز نماسازان پیشرو در مناطق ولیعصر، منیریه، انقلاب، آزادی، امام حسین، شهدا، بهارستان، بازار، امیرآباد، یوسف آباد، مطهری، بهشتی، شیخ هادی، فاطمی، بلوار کشاورز، سلسبیل، جیحون، کارون، هاشمی، نواب، استاد معین، دامپزشکی، قصرالدشت، آذربایجان، جمهوری و دیگر مناطق مرکزی تهران آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

 

شرکت مجری پیچ رولپلاک نما با طناب

مطمئنا انتخاب شرکت معتبر و با تجربه در زمینه پیچ رولپلاک سنگ نمای ساختمان بسیار مهم می باشد. دلیل این موضوع حساسیت کار است. چنانچه کار به درستی انجام نشود احتمال بروز خطر همچنان پابرجا خواهد بود.

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو یکی از بزرگترین شرکت های مجری خدمات راپل است که با 5 شعبه فعال در تهران مشغول به کار است.

حوزه فعالیت این شرکت در تهران و کرج و حومه می باشد. داشتن کادر اجرایی با تجربه و متعهد در طی سالیان فعالیت، باعث تمایز این گروه با دیگر شرکت ها شده است.

خدمات تثبیت و مرمت سنگ های نما توسط این شرکت دارای 5 سال گارانتی کتبی می باشد. مطمئنا از انتخاب این شرکت برای مرمت نمای ساختمان خود به هیچ عنوان پشیمان نخواهید شد.

1402/11/10
19:34:59
5.0 از 5
361
تگهای خبر: رپورتاژ , ایمنی , برج , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان