از این حساب های بانکی مردم، مالیات گرفته می شود

از این حساب های بانکی مردم، مالیات گرفته می شود به گزارش فراز برج، سخنگوی سازمان امور مالیاتی در واکنش برداشت یک نماینده از مصوبه اخیر مجلس اظهار داشت: مصوبه اخیر مجلس، قاطبه مردم را درگیر نمی کند و بیشتر روی تعداد واریزی های به حساب ها تمرکز دارد.


به گزارش خبرگزاری فراز برج، مهدی موحدی بک نظر در گفت و گوی تلویزیونی گفت: مصوبه اخیر مجلس، قاطبه مردم را درگیر نمی کند و بیشتر روی تعداد واریزی های به حساب ها تمرکز دارد نه روی دریافت و پرداخت های روزمره مردم.
وی بیان داشت: هدف از این مصوبه، شناسایی و جلوگیری از فرار مالیاتی است.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اعلان اینکه این مصوبه یکی از مهم ترین مصوبه ها و ضدفساد و شفاف است، اظهار داشت: مجلس در قانون بودجه مقرر است این مصوبه را در نظر بگیرد. بر طبق این مصوبه هر مودی حساب های تجاری به سازمان مالیاتی معرفی می کند.
وی عنوان کرد: کسانی که با حساب های شخصی خود و یا اطرافیان همچون فرزند و همسر کارهای تجاری انجام می دهند که به سازمان امور مالیاتی معرفی نکردند این قبیل اقدامات که با حساب های شخصی است مصداق فرار مالیاتی است.
موحدی بک نظر اظهار داشت: این مصوبه که نمایندگان تصویب کردند قاطبه مردم را درگیر نمی کند و شناسایی معدود افرادی است که با هدف فرار مالیاتی میلیاردها تومان به حسابشان واریز می شود.
وی اشاره کرد: آن چیزی که محل بحث است تعداد و حجم واریزی های بالاست و کارهای متعارف با حساب های بانکی نیست و در راستای مبارزه با فرار مالیاتی و رقابت در اقتصاد مالیاتی است. این مصوبه در امتداد پرداخت مالیات عادلانه است و شناسایی افرادی است که مصادیق فرار مالیاتی دارند.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی با اعلان اینکه مبلغ و تعداد واریزی ها اعلام خواهد شد، اظهار داشت: جمع مبلغ و تعداد واریزی که نشانگر حساب تجاری است توسط شورای پول و اعتبار بانک مرکزی مشخص خواهد شد.
به گزارش فراز برج به نقل از خبر آنلاین، برمبنای مصوبه مجلس در بند (ج) تبصره ۶ لایحه بودجه ۱۴۰۳، اصناف و تجاری که با هدف فرار مالیاتی بجای استفاده از کارتخوان، مشتریان را مجبور به واریز پول بصورت کارت به کارت می کنند، در تور مالیات قانونی خواهند افتاد.
نمایندگان مجلس این را مصوبه را در نشست علنی نوبت چهارشنبه چهارم بهمن ماه تصویب کردند.

۲۲۳۲۲۵منبع:

1402/11/11
12:48:02
5.0 از 5
224
تگهای خبر: اقتصاد , بانك مركزی , برج , حساب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان