مدیركل دفتر پایش طرح های نهضت ملی مسكن:

قرارداد تسهیلات 758 هزار واحد نهضت ملی مسکن منعقد گردید

قرارداد تسهیلات 758 هزار واحد نهضت ملی مسکن منعقد گردید به گزارش فراز برج، مدیرکل دفتر طرح ریزی و پایش طرح های نهضت ملی مسکن از انعقاد قرارداد بیشتر از ۷۵۸ هزار واحد این طرح توسط بانکهای عامل اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، احمد خادمیان میزان مشارکت بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن را اعلام نمود و اظهار داشت: از آغاز اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا آخر سال ۱۴۰۲ بیشتر از یک میلیون و ۷۱۳ هزار واحد برای دریافت تسهیلات به بانکها عرضه شدند که بانکها تابحال با ۷۵۸ هزار و ۷۱ واحد قرار داد منعقد نمودند.
مدیرکل دفتر طرح ریزی و پایش طرح های نهضت ملی مسکن افزود: عملکرد بانکهای عامل در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن در شروع سال ۱۴۰۲ معادل ۲۵۵ هزار و ۴۷۸ واحد انعقاد قرار داده بود که رقم انعقاد قرارداد در اسفند سال قبل به ۷۵۸ هزار و ۷۱ واحد رسید.
خادمیان اضافه کرد: رقم انعقاد قرارداد در یکسال گذشته معادل ۵۰۲ هزار و ۵۹۳ واحد بوده است که نشان از تلاش دولت و همکاری بانکها برای پرداخت تسهیلات و تسریع در اجرای طرح نهضت ملی مسکن دارد.
وی میزان مشارکت بانک مسکن را در اجرای طرح نهضت ملی مسکن بیشتر از سایر بانکها عنوان نمود.
خادمیان خاطرنشان کرد: در سال جدید با عنایت به تعیین شعار سال توسط رهبر انقلاب، لازم است تا مشارکت بانکها در پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن برای واحدهای معرفی شده از جانب وزارت راه و شهرسازی تقویت شود.
مدیرکل دفتر طرح ریزی و پایش طرح های نهضت ملی مسکن افزود: همکاری بانکها در یکسال گذشته با تاکید شورایعالی مسکن و وزارت راه و شهرسازی تقویت شد و پیشبینی می شود تا همکاری بانکها در سال جدید بیشتر شود.
افزایش تسهیلات ودیعه مسکن از ۴۰ به ۸۰ همت
وی در بیان دیگر اقداماتی که در مجموعه معاونت مسکن و ساختمان انجام شد، اظهار داشت: پارسال با تلاشهای دولت سهمیه تسهیلات ودیعه مسکن از ۴۰ به ۸۰ همت افزایش پیدا کرد. همچنین، کاهش نرخ سود تسهیلات از ۲۳ درصد به ۱۸ درصد از دیگر تسهیل گری هایی بود که پارسال توسط دولت برای متقاضیان مسکن انجام شد.


منبع:

1403/01/05
12:49:20
5.0 از 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان