مالکان خانه های خالی بخوانند

مالکان خانه های خالی بخوانند به گزارش فراز برج، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بر مبنای قانون مالیات خانه های خالی تا کنون بالغ بر ۳۰ هزار واحد مسکونی بدون سکنه در شهر های جدید شناسایی شده و به مالکان آنها جهت تعیین تکلیف و معرفی ساکن اخطار داده شده است.


به گزارش خبرگزاری فراز برج، سعید غفوری در رابطه با روند شناسایی خانه های خالی در شهر های جدید و عرضه آمار این واحدها به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات اظهار داشت: با تاکید وزیر راه و شهرسازی، شهر های جدید با قوت جهت عرضه واحدهای مسکونی خالی وارد عمل شدند تا بتوان قیمتها را دربازار مسکن تعدیل کرد.
وی در گفتگو با ایسنا اضافه کرد: با احتکار مسکن برخورد می نماییم و بر مبنای قانون، خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات معرفی خواهند شد.
مدیرعامل شرکت عمران شهر های جدید در رابطه با آخرین وضعیت شناسایی خانه های خالی در شهر های جدید اظهار داشت: تابحال بالغ بر ۳۰ هزار واحد مسکونی خالی در شهر های جدید شناسایی شده است که به تمام مالکان آنها جهت تعیین تکلیف و معرفی ساکن، اخطار داده شده است. محتکران بدانند شهر های جدید دیگر بهشت آنها نخواهد بود.
غفوری تصریح کرد: برخی از مالکان وارد سامانه ملی املاک و اسکان شده و نسبت به تکمیل، تایید و یا تصحیح اطلاعات مالکیت خود و همینطور ساکنان واحدهای شان اقدام نموده اند و برخی دیگر هیچ اقدامی انجام ندادند که بعد از پالایش مجدد با داده های دستگاهها، طی دو هفته آینده نهایی شده و توسط وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی معرفی می گردند.
وی با سفارش به دارندگان واحدهای خالی در شهر های جدید به منظور تعیین تکلیف هرچه زودتر واحدهای خالی و عرضه آنها به بازار مسکن اظهار داشت: عرضه این واحدها به بازار می تواند قیمت مسکن و اجاره بها را تعدیل کند. همینطور مالکان مشمول مالیات نخواهند شد. اگر این واحدها برای سال بعد خالی بماند میزان مالیاتی که از این واحدها دریافت خواهد شد به دو برابر می رسد.
غفوری به مالکان و ساکنان شهر های جدید سفارش کرد: هر چه سریع تر نسبت به خوداظهاری در سامانه ملی املاک و اسکان به نشانی amlak.mrud.ir اقدام نمایند.
223223منبع:

1403/02/22
14:25:35
5.0 از 5
324
تگهای خبر: اجاره , برج , دستگاه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان