تصمیم مهم دولت برای بازار مسکن

تصمیم مهم دولت برای بازار مسکن به گزارش فراز برج، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها، دولت برای نخستین بار می تواند سقف اجاره بها را تعیین کند. مداخله دولت بازار اجاره را آرام می کند.


به گزارش خبرگزاری فراز برج، مهرداد بذرپاش ضمن اشاره به ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره بها، اظهار نمود: بر این اساس دولت برای نخستین بار می تواند سقف اجاره بها تعیین کند. بعنوان مثال اگر در استانی تورم بیشتر از ۳۰درصد باشد، شورای مسکن می تواند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد تورم نسبت به تعیین سقف اقدام نماید.
وی تصریح کرد: این قانون دست دولت را برای مداخله در بازار باز می کند که به دنبال آن می توانیم شاهد بازاری آرام تری برای مسکن اجاره ای امسال باشیم. نظام مندتر کردن مداخله گران بازار مسکن و اجاره هم در این حوزه صورت خواهد گرفت.
وی با یادآوری اینکه تابحال چنین قانونی در دست نبود و در دوره کرونا فقط در یک مقطعی رشد ۲۵ درصدی مصوب شد، اضافه کرد: البته این قانون جزئیات مفصل تر دیگری دارد که همکاران بنده جزئیات قانون را در یک نشست مطبوعاتی به صورت کامل اعلام می کنند.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: بخش دیگر این قانون ساماندهی سکوهای مجازی برای مدیریت بازار است و بخش دیگر آن، نظام مندتر کردن مداخله گران در بازار مسکن و اجاره است که امیدواریم بتوان این کار را انجام داد.
۲۲۳۲۲۵منبع:

1403/02/28
12:45:37
5.0 از 5
266
تگهای خبر: اجاره , برج , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان