خرید خانه در منطقه 6 تهران

خرید خانه در منطقه 6 تهران فراز برج: خریداران مسکن در منطقه 6 تهران، اغلب برای خرید بین محله یوسف آباد و امیرآباد مردد می شوند. محله هایی که هر دو به نقاط متفاوتی از تهران دسترسی دارند. اما در مجموع خرید خانه در یوسف آباد برای متقاضیان بهتر است یا خرید واحد مسکونی در امیرآباد آنها را در وضعیت بهتری قرار می دهد؟به گزارش فراز برج، یوسف آباد و امیرآباد دو محله در محدوده مرکز شهر تهران هستند که زیرمجموعه منطقه ۶ محسوب می شوند.

تجارت نیوز در خبری نوشت: این دو محله از سالهای دور طرفداران زیادی برای خرید مسکن داشته و با وجود فاصله اندک در محدوده شهری، هر کدام خاصیت های خاص خودرا دارند. با توجه به این کدام محله برای خرید مسکن مناسب تر است؟


مقایسه محله یوسف آباد و امیرآباد
انتخاب محله هدف برای خرید مسکن به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی، کم رفت و آمد بودن محله، ساختار شهری و متوسط قیمت که هر خانوار باتوجه به شرایط در میان گزینه های موجود دست به انتخاب می زند.

بررسی های میدانی از بازار مسکن این دو محله نشان می دهد، محله یوسف آباد از متوسط قیمت بالاتری نسبت به امیرآباد برخوردارست.

کف قیمت آپارتمان نوساز در این محله از متری ۱۶۰ میلیون تومان شروع می شود و تا متری ۲۷۰ میلیون تومان می رسد.این در صورتی است که قیمت واحد نوساز در محله امیرآباد و محدوده پایین تر از بزرگراه جلال آل احمد از کف متری ۱۲۰ میلیون تعیین قیمت می شود و تا متری ۲۵۰ میلیون تومان نیز می رسد. کف قیمت آپارتمان نوساز در امیرآباد شمالی از متری ۱۴۰ میلیون تومان برآورد می شود.

مشاوران املاک فعال در این دو محله می گویند متراژ آپارتمان ها در محله یوسف آباد از متوسط بالاتری برخوردارست و کسانی که در پی خرید آپارتمان هایی با متراژ پایین تر از ۶۵ متر هستند، بهتر است شانس خودرا در امیرآباد امتحان کنند.
امکانات شهری در کدام محله بهتر است؟
دارا بودن امکانات شهری نیز از سری مواردی است که می تواند انتخاب خریداران را رقم بزند. محله یوسف آباد از پراکندگی بیشتری در حوزه امکانات شهری مانند سوپرمارکت و شعب بانکی برخوردار است، اما محله امیرآباد خصوصاً در محدوده شمالی از نظر دسترسی به امکانات ضعیف است.

در این بین یوسف آباد دسترسی بهتری به خیابان ولیعصر دارد، اما رسیدن به محدوده هایی مانند بلوار کشاورز و انقلاب بوسیله امیرآباد آسان تر است.

البته در مجموع نمی توان نسخه ای کلی در انتخاب محله مناسب برای خرید مسکن معرفی نمود، بلکه شرایط و توانایی اقتصاد خانوارهاست که محله ای را در جایگاه بهترین گزینه قرار می دهد.

منبع:

1403/04/03
11:11:38
5.0 از 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان