حال و هوای بازار ارز ساعاتی بعد از اعلام تك نرخی شدن دلار

حال و هوای بازار ارز ساعاتی بعد از اعلام تك نرخی شدن دلار فراز برج: ایسنا نوشت: مشاهدات از بازار ارز در ساعات اولیه امروز نشان داده است كه هنوز دلار با قیمت ۴۲۰۰ تومان عرضه نمی گردد و عموما این نرخ تنها بر روی تابلوی اعلان قیمت های صرافی هاست.بازار ارز بامداد امروز با حضور نسبتا گسترده متقاضیان همراه شده و در مقابل بعضی از صرافی های خیابان فردوسی صف های طولانی شكل گرفته است.
این اتفاق در حالی افتاده كه شب گذشته جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید و بعد از آن اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری اعلام نمود كه نرخ دلار برای تمامی افراد و فعالان ۴۲۰۰ تومان است و فروش دلار با بیش از این نرخ قاچاق بشمار می رود و عملا با نرخ ۴۲۰۰ تومان دلار تك نرخی شده است.
اما مشاهدات از بازار ارز در بامداد امروز از آن حكایت می كند كه عملا هنوز این اتفاق نیفتاده و بعضی از دستفروشان و دلالان دلار را با نرخ بیش از ۵۵۰۰ تومان عرضه می كنند. در بین صرافی ها همچنان تعداد زیادی از خرید و فروش دلار خودداری می كنند و تنها چند صرافی به شكل محدود كه عموما صرافی بانك ها هستند، دلار می فروشند.
مشاهدات نشان داده است كه بر روی تابلوی اعلام قیمت های این صرافی ها بر مبنای آنچه معاون اول رئیس جمهوری اعلام نموده است، نرخ خرید و فروش دلار ۴۲۰۰ تومان ثبت شده است. اما عملا با این نرخ فروخته نمی گردد. در مقابل یكی از صرافی ها كه صف نسبتا طولانی شكل گرفته است، دلار با نرخ حدود ۴۹۰۰ تومان فروخته می گردد و پرس و جو از برخی متقاضیان نشان داده است كه این ارز تنها با عرضه مدارك مسافری همچون پاسپورت و ویزا امكان پذیر است و سقف آن هم بین ۱۰۰۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار است. بعضی از صرافی ها عنوان می كنند كه هنوز ارز به صرافی ها تزریق نشده و مقرر است طی ساعات آینده دلار با قیمت ۴۲۰۰ تومان فروخته شود، اما آنچه واضح به نظر می رسد این است كه شرایط فعلی بازار با ابهام مواجه می باشد و خیلی از متقاضیانی كه در صف ها ایستاده اند، اطلاع دقیقی از وضعیت بازار ندارند و نمی دانند كه مقرر است در ساعات آینده چه اتفاقی در بازار بیفتد.
یكی از متقاضیان می گوید كه نرخ ۴۲۰۰ تومان امكان پذیر نیست ممكن است برای یك دو روز با این نرخ فروخته شود، اما مجددا شرایط به حالت قبلی برمی گردد. برخی دیگر از متقاضیان اظهار می كنند كه در ماه آینده و در صورت خروج آمریكا از برجام قیمت دلار با شتاب بیشتری صعودی خواهد شد. برخی هم معتقدند تك نرخی شدن دلار تصمیم درستی بوده است. به نظر می رسد برای مشخص شدن وضعیت بازار ارز یك روز بعد از جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت همچنان باید منتظر ماند و دید آیا وعده معاون اول رئیس جمهوری عملی خواهد شد یا خیر. گفتنی است كه در بازار امروز حضور ماموران نیروی انتظامی برای كنترل بازار نسبتا گسترده است.
35224

1397/01/21
14:36:13
5.0 از 5
5171
تگهای خبر: اقتصاد , خرید و فروش , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان