یك مقام مسئول خبر داد؛

یكپارچه سازی سامانه مالی وزارت راه و شهرسازی

یكپارچه سازی سامانه مالی وزارت راه و شهرسازی به گزارش فراز برج رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت عملیات راه اندازی سامانه یكپارچه مالی این وزارت در دست اجرا بوده و تا پایان امسال بهره برداری خواهد شد.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهدی صفدری از آغاز عملیات راه اندازی سامانه یكپارچه مالی با رویكرد حسابداری تعهدی در ستاد وزارت خانه و ۳۵ اداره كل راه و شهرسازی به صورت همزمان خبر داد و بیان كرد: هدف از راه اندازی این سامانه ایجاد یكپارچگی در سطح سامانه ها و داده ها، انضباط و شفافیت بیشتر مالی و دسترسی دقیق و برخط (آنلاین) به اطلاعات مالی شامل قراردادها و پیشرفت های ریالی در طرح ها و پروژه های عمرانی در مجموعه ادارات كل راه و شهرسازی است.
وی تاكید كرد: تعدد سامانه های مالی در استان ها و اعمال سلیقه های مختلف در فرآیندهای مالی همیشه به عنوان بزرگترین مشكل در تجمیع اطلاعات مالی در ادارات كل بوده و قطعا با ایجاد این سامانه از دوباره كاری و ورود مجدد اطلاعات مالی به سایر سامانه های اطلاعاتی وزارت متبوع از جمله سامانه اجرایی و پایش طرح های عمرانی (سبا) جلوگیری خواهد شد. ضمن اینكه با توجه به اینكه این سامانه جایگزین سامانه های قبلی مالی خواهد شد دسترسی به اطلاعات مالی، دقیق و قابل اطمینان خواهد بود.
صفدری برنامه زمانی انجام این پروژه را هشت ماه اعلام كرد و گفت: تا پایان اسفند ماه، ستاد وزارت خانه به همراه ۳۵ اداره كل استانی از این سامانه بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: این سامانه به صورت متمركز (Central) در مركز داده وزارت راه و شهرسازی میزبانی خواهد شد و با توجه به تحت وب بودن سامانه، دسترسی به آن از هر جای كشور آسان خواهد بود و قابل ارائه از طریق اینترنت است. بنابراین به جهت حفظ امنیت داده ها ممكن است این سامانه در بستر ارتباطی MPLS ارائه شود كه این موضوع در دستور كار كارشناسی است و بر اساس نتایج حاصل، تصمیم گیری لازم در این خصوص به عمل خواهد آمد.
رئیس مركز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت راه و شهرسازی گفت: برای انتخاب این سامانه و راهكارهای اجرایی آن بیش از یك سال زمان صرف شده و كمیته ای متشكل از مشاوران مالی، ذی حسابان و كارشناسان امور مالی و نرم افزاری وزارت متبوع جهت بررسی های فنی مالی و نرم افزاری تشكیل شده و در جلسات متعدد كارشناسی به بررسی سامانه های موجود در كشور پرداخته اند.
 

1396/06/12
21:54:52
5.0 از 5
5604
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان