چرا سكه ۲ میلیون تومان شد؟

چرا سكه ۲ میلیون تومان شد؟ فراز برج: خانه ملت به نقل از نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشت: با جلوگیری از سفته بازی در بازار ارز، منابع فعال بازار ارز به سمت بازارهای دیگر همچون بازار طلا حركت كرده، از جانب دیگر قیمت طلا در سطح جهانی افزایش داشته است.علی اكبر كریمی در واكنش به سكه 2 میلیون تومانی اظهار داشت: هر تصمیمی در یكی از بخش های اقتصاد گرفته شود تاثیر آن را در بازارهای دیگر شاهد خواهیم بود.
عضو هیات رئیسه كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مدیریت بازار ارز، تصریح كرد: با جلوگیری از سفته بازی در بازار ارز، منابع فعال بازار ارز به سمت بازارهای دیگر همچون بازار طلا حركت كرده، از جانب دیگر قیمت طلا در سطح جهانی افزایش داشته است.
نماینده مردم اراك در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: از دیگر عوامل اثرگذار بر گرانی سكه، تبادل اخبار در سطح جهانی و منطقه ای است كه سبب می گردد برخی كشورها توسعه خرید طلا را رقم بزنند.
وی به مهمترین عامل گرانی سكه اشاره نمود و بیان داشت: یكی از مهمترین عوامل تاثیر گذار بر افزایش سكه، حركت منابع گسترده نقدی از بازار ارز به سمت بازارهای دیگر است، دارندگان منابع مالی به دنبال بازاری برای حفظ ارزش سرمایه و كسب سود مناسب هستند به همین جهت به سمت بازارهایی مانند طلا، سكه و بازارهای سهل المعامله می روند.
این نماینده مجلس با تاكید براینكه دولت باید در تصمیمات اقتصادی خود به اثرگذاری آن بر بازارهای دیگر توجه داشته باشد، تصریح كرد: در كمیسیون اقتصادی به دولت تذكر داده شد كه تاثیرات تصمیمات خویش را بر بازارهای دیگر را طی گزارشی به مجلس اعلام نماید.
كریمی، با اشاره به اینكه مدیریت التهاب بازار ارز بر بخش های دیگر اثرگذار بوده است، اظهار داشت: از دولت خواسته شده بود كه تاثیر تك نرخی شدن دلار را در بازارهای طلا، سكه، مسكن، بورس، سهام و سایر بازارهای را گزارش دهد، این هفته بطور قطع این گزارش ها مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.
وی در این باره افزایش قیمت سكه نشان از عملكرد ضعیف دولت در مدیریت بازار ارز است، اظهار داشت: الزاما نمی توان عملكرد دولت را مثبت یا منفی ارزیابی كرد بلكه تاكید داریم كه دولت به نحوی تصمیم گیری كند كه آثار آن در بازارهای دیگر قابل پیش بینی و كنترل باشد. نایب رئیس كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: تصمیمات اقتصادی دولت باید جامع باشد نه آنكه یك بخش اقتصاد را درست نماییم اما بخش های دیگر خراب شود.
3535


1397/02/16
12:24:36
5.0 از 5
5153
تگهای خبر: اقتصاد , قیمت , ملك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان