مهر خبر می دهد؛

جزئیات افزایش نرخ اوراق مسكن، هر برگ تسه به ۷۳ هزار تومان رسید

جزئیات افزایش نرخ اوراق مسكن، هر برگ تسه به ۷۳ هزار تومان رسید فراز برج: قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسكن فروردین ماه سال ۹۶ كه با نماد تسه ۹۶۰۱ در فرابورس خرید و فروش می شود، از ۶۴ هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹ هزار تومان افزایش به ۷۳هزار تومان رسید.به گزارش فراز برج به نقل از مهر به دنبال كاهش نرخ سود تسهیلات مسكن از محل صندوق پس انداز مسكن یكم برای خانه های واقع در بافت های فرسوده شهرها و افزایش تقاضای خرید مسكن در این محلات كه سبب شد تا بر مبنای اعلام سامانه املاك و مستغلات، خرید و فروش واحدهای فرسوده از نوساز در ایام اخیر پیشی بگیرد، همزمان تقاضای خرید اوراق تسهیلات هم افزایش یافته و همین مبحث به گران شدن قیمت این اوراق منجر گردیده است.
بر همین اساس در روز جاری قیمت هر برگ اوراق تسهیلات مسكن فروردین ماه سال ۹۶ كه با نماد «تسه ۹۶۰۱» در بازار سرمایه خرید و فروش می شود، از ۶۴ هزار تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته با ۹ هزار تومان افزایش به ۷۳ هزار تومان در معاملات امروز رسید.
در موارد دیگر هم اوراق تسهیلات مسكن صادره در مهر ۹۶ (تسه ۹۶۰۷) از ۶۴ هزار و ۳۰۰ تومان در هفته گذشته امروز با نرخ قیمت ۶۷ هزار و ۲۵۳ هزار تومان خرید و فروش شد.
اوراق تسهیلات مسكن صادره در اسفند ۹۵ (تسه ۹۵۱۲) كه در هفته گذشته با نرخ ۶۵ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسید امروز در بازار سرمایه با قیمت ۶۸ و ۷۰ تومان خرید و فروش می گردد.
گران ترین اوراق تسهیلات مسكن در معاملات امروز فرابورس هم به برگه های صادره در آبان ماه سال قبل (۹۶۰۸) تعلق داشت كه از ۶۳ هزار و ۴۰۰ تومان در معاملات هفته قبل به ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان در معاملات امروز بازار سرمایه افزایش پیدا كرد.
بیشترین حجم خرید و فروش هم تعلق به معامله ای بود كه یكی از متقاضیان دریافت این برگه ها، ۸۶۵ برگه تسهیلات مسكن صادره در آذر ماه سال قبل (تسه ۹۶۰۹) را به ارزش هر برگه ۶۶ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری كرد.
به طور كلی در سایر موارد هم قیمت اوراق تسهیلات مسكن در حد فاصل قیمتی ۶۵ تا ۶۹ هزار تومان متغیر است كه این مبالغ در هفته گذشته از ۶۲ تا ۶۵ هزار تومان در تغییر بود.
گفتنی است بالاترین مبلغ اعطایی تسهیلات مسكن از محل اوراق تسهیلات در تهران برای زوجین (۱۰۰ میلیون تومان) به همراه وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله مسكن و دو فقره تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی بدون سپرده است كه مجموعا ۱۴۰ میلیون تومان خواهد بود. با عنایت به اینكه برای دریافت وام بدون سپرده، خرید اوراق لازم نیست، تنها ۱۲۰ میلیون تومان از این تسهیلات مشمول خرید اوراق می گردد كه در این صورت متقاضیان دریافت این وام می بایست ۲۴۰ برگه كه هر برگه ۵۰۰ هزار تومان وام را دربرمی گیرد، خریدار كند.
همچنین مدت اعتبار برگه های تسهیلات مسكن، دو سال از زمان صدور بوده و هر خریدار تا ۴ ماه بعد از خرید برگه ها اجازه فروش مجدد آنها را ندارد.

1397/02/17
13:03:28
5.0 از 5
4740
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان