وزارت راه تحلیل كرد؛

خرید مسكن متناسب با درآمد

خرید مسكن متناسب با درآمد به گزارش فراز برج همبستگی شهری شدن با توسعه و شكوفایی، بسیار مهم به حساب می آید، چراكه كمك می كند سیاست های مسكن، به سمت ساخت خانه های متناسب با درآمد حركت نماید.به گزارش فراز برج به نقل از وزارت راه و شهرسازی، هر سال سازمان ملل متحد، نخستین دوشنبه ماه اكتبر را به عنوان روز جهانی اسكان بشر گرامی می دارد، كه با آن " اكتبر شهری" ماه بزرگداشت ها و حضور و مشاركت شهروندان در این رویدادها در سرتاسر جهان آغاز می گردد.
جان كلاس، مدیر اجرایی برنامه اسكان سازمان ملل متحد در پیامی تاكید كرده است: بزرگداشت های امسال به علت همزمانی با نخستین سالگرد تصویب دستور كار جدید شهری در كنفرانس هبیتات ۳ در كیتو اكوادور، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
دستور كار جدید شهری، دیدگاهی جدید از شهری شدن را به عنوان یك موتور اجتناب ناپذیر توسعه و یك پیش نیاز برای شكوفایی و رشد، ارج می نهد.
نگاه جدید به دلیل تغییر انگاره ای اتفاق افتاده است كه در آن شهری شدن و توسعه به طور جدایی ناپذیر با یكدیگر مرتبط هستند. برای دستیابی به درك درست و اجرای موثر این دیدگاه، باید به سرعت به جنبه های پر اهمیت استطاعت خرید مسكن بپردازیم.
به همین دلیل است كه «سیاست های مسكن: خانه های متناسب با درآمد» به عنوان شعار روز جهانی اسكان بشر سال ۲۰۱۷ میلادی برگزیده شده است.
تجزیه و تحلیل توانمندی مسكن در بیست سال قبل نشان داده است كه با وجود افزایش تقاضا، بخش بزرگی از مسكن و بخصوص مسكن استیجاری تامین شده در توان مالی بیشتر جمعیت جهان نبوده است. همینطور واگذاری مسكن به بازار نشان دهنده تجربه تلخ شكست در تامین مسكن متناسب با درآمد و مناسب برای همگان بوده است.
همه ما به خوبی به یاد داریم كه در سال ۲۰۰۸ میلادی، مسكن به جای آنكه در قلب سیاست شهری باشد، مركز بروز بحران جهانی اقتصادی بود.
امروزه ۱. ۶ میلیارد نفر از مردم در مسكن نامناسب سكونت دارند كه یك میلیارد از آنها در سكونتگاههای غیر رسمی و زاغه ها زندگی می كنند. این در شرایطی است كه میلیون ها نفر از خانه های مناسی بی بهره هستند، انباشت خانه های بدون سكنه، به تدریج رو به فزونی است. از این رو مسئله پیچیده دستیابی به توان مالی برای تامین مسكن از اهمیت استرتژیكی در توسعه، صلح اجتماعی و برابری برخوردار است.
توجه به نیازهای مسكن فقیرترین و صدمه پذیرترین اقشار، بخصوص زنان و جوانان و آنان كه در زاغه ها زنددگی می كنند ؛ باید به عنوان یك اولویت در دستور كار برنامه های توسعه ای در نظر گرفته شود.
ترویج سیاست های مسكن مناسب، از منظر تغییرات اقلیمی، تاب آوری، جابه جایی و مصرف انرژی هم حیاتی است. بنابراین است كه می خواهیم در این روز اهمیت استقرار مسكن را در مركز فیزیكی شهرهایمان با نگاهی جامع یادآوری كنیم.
به منظور آنكه مسكن به توسعه اقتصادی – اجتماعی ملی و دستیابی به اهداف توسعه پایدار كمك كند، دستور كار جدید شهری خواستار استقرار مسكن در كانون سیاست های ملی شهری در كنار راهبردهای مبارزه با فقر، بهبود سلامت و اشتغال است.
همگام با تلاش برای ساخت شهرهایی برای همگان، اقدام فوری در دستیابی به خانه های متناسب با درآمد، نیازمند تعهدی جهانی به سیاست های مسكن موثر و فراگیر است.
 

1396/07/15
18:29:00
5.0 از 5
4911
تگهای خبر: مسكن , ساخت و ساز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان