معاون مدیرعامل شركت ساخت خبر داد:

بهره برداری از ۵۰۰ كیلومتر راه و بزرگراه تا آخر تابستان

بهره برداری از ۵۰۰ كیلومتر راه و بزرگراه تا آخر تابستان فراز برج: معاون ساخت و توسعه راه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور از بهره برداری از بیش از ۵۰۰ كیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری اطلاع داد.به گزارش فراز برج به نقل از شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، محمدرضا كدخدازاده از بهره برداری بیش از ۵۰۰ كیلومتر راه و بزرگراه در نیمه اول سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: یكی از رویكردهای اصلی در توسعه راه ها و بزرگراه ها توجه به تكمیل كریدورهای ترانزیتی كشور و اتمام هرچه سریعتر پروژه های واقع در این كریدورها از اهداف اصلی در حوزه راه ها و بزرگراه ها تعریف شده است.
وی در تشریح برنامه توسعه كریدورهای ترانزیتی كشور اضافه كرد: در نیمه اول سال جاری حدود ۷۰ كیلومتر راه و بزرگراه در كریدورهای شماره یك و ۱۰ به بهره برداری می رسد كه در احداث این كریدورها، توسعه استان ها در حوزه اقتصادی، گردشگری، ترانزیتی و توسعه فرهنگی مناطق هم مد نظر بوده است.
معاون ساخت و توسعه راه های شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور تصریح كرد: تا آخر شهریور ماه ۷۰ كیلومتر از مسیرهای ترانزیتی واقع در كریدورها تكمیل می گردد و در صورت تامین اعتبار مورد نیاز و مساعد بودن شرایط جوی این میزان تا آخر سال دو برابر شده و شاهد تكمیل بیش از ۱۴۰ كیلومتر راه و بزرگراه در كریدورهای مذكور هستیم.
كدخدازاده تصریح كرد: بخشی از پروژه های درحال احداث در استان های هرمزگان و خوزستان واقع شده كه شامل بخشی از بزرگراه شیراز ـ فسا ـ داراب ـ كهگم در استان هرمزگان و بهسازی راه های اصلی اهواز ـ رامهرمز ـ بهبهان ـ ماهشهر ـ هندیجان ـ دیلم و دارخوین ـ شادگان ـ خوردورق ـ ایذه ـ باغملك ـ هفتگل ـ نمره یك و كنارگذرهای شوشتر و دزفول در استان خوزستان است كه قسمتی از آنها هم تا آخر شهریور به بهره برداری می رسد.
وی بهره برداری قسمتی از بزرگراه همدان ـ بیجار به طول ۳۷ كیلومتر و بخشی از بزرگراه میاندوآب ـ كرمانشاه را از دیگر برنامه های نیمه اول سال جاری دانست و اضافه كرد: بهره برداری از این راه ها علاوه بر افزایش ایمنی و كاهش ترافیك باعث رونق ترانزیت، توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در این استان ها می گردد.
معاون ساخت و توسعه راه های شركت ساخت در ادامه اولویت توسعه راه ها را با تاكید بر مناطق كمتر توسعه یافته و تكمیل پروژه ها با پیشرفت فیزیكی بالا عنوان نمود و اظهار داشت: تكمیل پروژه هایی كه به شكلی گلوگاه ترافیكی منطقه به حساب می آید و پروژه هایی كه نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل، مؤثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان های همجوار دارند، در اولویت های دیگر قرار دارند.
وی در خاتمه تصریح كرد: بزرگراه چالوس ـ محمودآباد ـ آمل و آزادشهر ـ بجنورد، كنارگذر اسدآباد، راه های اصلی حمیل ـ كرمانشاه، اردكان ـ چوپانان، باند دوم دامنه ـ خوانسار ـ گلپایگان ـ خمین و... از دیگر پروژه هایی است كه به بهره برداری می رسد.

1397/03/21
15:07:36
5.0 از 5
5377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان