بخشودگی جرایم دیركرد اقساط وام مسكن

بخشودگی جرایم دیركرد اقساط وام مسكن فراز برج: بانك دولتی عامل بخش مسكن تا آخر آذرماه فرصت بخشودگی جرایم تأخیر بازپرداخت اقساط و بدهی معوق به این بانك را فراهم نموده است.به گزارش فراز برج به نقل از مهر، بانك دولتی عامل بخش مسكن اعلام نمود: با عنایت به لزوم دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده سال جاری در وصول مطالبات غیر جاری و به منظور بهبود فرآیندهای منجر به وصول مطالبات، كمیسیون عالی وصول مطالبات این بانك پیشنهادهایی در این رابطه مطرح كرد كه در جلسه ۲۲ شهریور هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه مقرر شد به منظور تسریع در روند كاهش مطالبات غیر جاری در طبقه مشكوك الوصول و معوق، طرح ویژه «همت دو» از تاریخ اول مهر تا آخر آذر اجرا شود. در قالب این طرح كه اجرای آن در ایام اخیر آغاز شده است، مشوق های ویژه ای به منظور تسریع در روند وصول مطالبات غیر جاری و بدهی معوق مشتریان خود در نظر گرفته شده است.
در قالب بخشی از مفاد این طرح، مشوق های جانبی تحت عنوان «بخشودگی جرایم تأخیر تأدیه» پیش بینی شده است. بر این اساس در صورت واریز نقدی تمام و یا قسمتی از مطالبات غیر جاری، با عنایت به میزان واریزی، بخشی از جرایم دیركرد مشمول بخشودگی خواهد شد.
با اجرای این طرح بدهكاران بانكی در قراردادهای با جرائم تصاعدی هم در صورت پرداخت مطالبات بانك طی سه ماهه پاییز، مشمول بخشودگی جرایم خواهند شد. بدین سان در صورت واریز نقدی تمام مطالبات غیر جاری در قراردادهای با جرایم تصاعدی و در صورت واریز نقدی بخشی از مطالبات غیرجاری مربوط به این قبیل قراردادها با عنایت به میزان واریزی، بخشی از جرایم دیركرد بخشوده خواهد شد.
در طرح همت دو كه بانك عامل بخش مسكن به منظور تسریع در وصول مطالبات غیر جاری خود اجرا می كند، در مورد تسهیلات اقشار خاص اعم از زلزله زدگان، روستایی، كمیته امداد، بهزیستی و طرح مسكن مهر هم بخشودگی جرایم پیش بینی شده است. بر این اساس در صورت واریز مطالبات غیر جاری این بخش به نسبت پرداختی ها، جرایم محاسبه شده بر مبنای نوع قرارداد حسب مورد ۶ تا ۸ درصد با عنایت به میزان جریمه متعلقه مورد بخشودگی قرار می گیرد.
این بانك با اجرای این طرح مسیر دیگری هم برای تسریع در وصول مطالبات جاری خود در نظر گرفته است. در قالب طرح همت دو از ابتدای مهر تا آخر آذرماه امكان تغییر نام مدیون بدون واریز درصدی از مانده بدهی مشروط بر اینكه اقساط معوق وجود نداشته باشد و یا اینكه در طول مدت اجرای این طرح به طرق ممكن تسویه شود، فراهم شده است. ازاین رو آن دسته از مشتریان بانك عامل بخش مسكن كه فاقد اقساط معوق بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیر جاری بانك اقدام كنند، تا آخر آذر می توانند تسهیلات خویش را بدون رعایت پیش شرط واریز درصدی از مانده بدهی، به شخص دیگری منتقل كنند.
 

1396/07/17
23:42:53
5.0 از 5
5455
تگهای خبر: تسهیلات , مسكن , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
فرازبرج

farazborj.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراز برج محفوظ است

فراز برج

ساخت و ساز برج و ساختمان